Προειδοποίηση
  • JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 144

VOLLEYLEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ

osfp  aris panaxiakos aothiras porfyrasnew small AIAS SM n amazones sm   THETIS SM  ilisiakos smmarkopoulo   PAOK FC Logo  panathinaikos  AEK SM LAMIA SM

PRE LEAGUE ΓΥΝΑΙΚΩΝ A OMIΛΟΣ        -     Β ΟΜΙΛΟΣ

    makedones sm  - KORINTHOS   aigaleo sm zaon sm panioniossmall n  pefka                   votsis vrilisia logos artemis small  xanth sma    apollon kalamatas  ilioupoli

PRE LEAGUE ΑΝΔΡΩΝ - Α ΟΜΙΛΟΣ   -----    Β ΟΜΙΛΟΣ 

KERKIS aek logo AIGIALEON  PANIONIOS LOGO  panerithraikos logo kalamata80logo                pIGASOS2 aris pierikos athlos Komotini log sm ARISTOTELISSKIDRAS LOGO

Ιστορία

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΤΜΗΜΑ ΒΟΛΕΪ ΠΟΡΕΙΑ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΧΡΟΝΟ

 

Το 1977 ήταν η χρονιά ορόσημο για τη δημιουργία του  Τμήματος Βόλεϊ.

 

Μια απεργία των καθηγητών το Μάρτιο εκείνης της χρονιάς οδήγησε τους μαθητές του νεοσύστατου Γυμνασίου της Νέας Ερυθραίας να τριγυρίζουν στο προαύλιο του σχολείου χωρίς σκοπό. Ψάχνοντας για μπάλες ποδοσφαίρου στις αποθήκες του γυμναστηρίου, διαπίστωσαν πως το μόνο διαθέσιμο παιχνίδι ήταν μπάλες του Βόλεϊ.

 
 

Το μικρόβιο εξαπλώθηκε ταχύτατα και η μηνιαία απεργία δημιούργησε τη πρώτη ομάδα Βόλεϊ στη Νέα Ερυθραία: την ομάδα που έλαβε μέρος στο σχολικό πρωτάθλημα της ίδιας χρονιάς, με την ονομασία «Τειρεσίας». Πρωτεργάτες της ομάδας ήταν οι Μιχάλης Χατζηπέρος, ακούραστος εργάτης της ομάδας και από το 1996 έως σήμερα προπονητής, Κώστας Βακάκης και Αντώνης Γουρουντής, παράγοντες του Συλλόγου επί σειρά ετών.

 
 

Με το τέλος της σχολικής χρονιάς, οι προαναφερθέντες απευθύνθηκαν στον τότε Πρόεδρο του ΑΟΝΝΕ ΑΜΑΖΟΝΕΣ Δημήτρη Παπαδόπουλο, ζητώντας του τη βοήθεια για να ενταχθεί η σχολική ομάδα σε κάποιο επίσημο αθλητικό σωματείο. Εκείνος, αφού ανέλαβε με προθυμία όλο το «νομικό» κομμάτι για την οργάνωση της ομάδας, μεσολάβησε προς τη διοίκηση του ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ ώστε να εντάξει στις τάξης του την ομάδα και κατόπιν πολύμηνων διεργασιών, το όνειρο της παρέας των νεαρών Ερυθραιωτών έγινε πραγματικότητα: η ομάδα Βόλεϊ του ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ έκανε την πρώτη της εμφάνιση στη Δ’ Κατηγορία του Τοπικού Πρωταθλήματος της Αθήνας την περίοδο 1987-79. Πρώτος έφορος του τμήματος ήταν ο κ. Πανταλέων, ενώ οι αγώνες διεξάγονταν στο Ζηρίνειο σε «ηρωικές» συνθήκες για όσους είχαν την εμπειρία να τις βιώσουν. Στις αρχές του 1979 τα καθήκοντα του εφόρου ανέλαβε ο αείμνηστος Στέλιος Καλαϊτζής, ο άνθρωπος που επί 16 χρόνια συνέδεσε το όνομά του  με το τμήμα Βόλεϊ και το στήριξε σε πολύ δύσκολες περιόδους.

 
 

Το 1981-82 έγιναν οι πρώτες προσπάθειες για δημιουργία παιδοεφηβικών ομάδων και ξεκίνησε έτσι η μεγάλη παράδοση του Τμήματος Βόλεϊ στις μικρές ηλικίες.

 

Από τότε μέχρι σήμερα ο Σύλλογος εκτός της Ανδρικής ομάδας διατηρεί Τμήματα Μίνι-Βόλεϊ, Παμπαίδων, Παίδων, Έφηβων

 
 

Το 1987-88, με τη βοήθεια του Στέλιου Καλαϊτζή, του τότε προέδρου του ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ κ. Αλευρίδη & του επίτιμου προέδρου & τότε Αντιδημάρχου Μανόλη Ανδρεαδάκη, αποφασίστηκε άτυπα η αυτοδιοίκηση του τμήματος Βόλεϊ, ώστε να αντιμετωπιστούν οι αυξανόμενες ανάγκες. Μάλιστα στις 2 Ιουνίου 1991, επικυρώθηκε στο Καταστατικό του Συλλόγου η ανεξάρτητη διοίκηση όλων των τμημάτων. Πρώτος πρόεδρος του Τμήματος ανέλαβε ο ίδιος ο Καλαϊτζής που μέχρι το θάνατό του στις 21 Ιανουαρίου 1994, δεν έπαψε να μοχθεί για την πρόοδο του Συλλόγου.

 
 

Μετά τον πρόωρο χαμό του Στέλιου Καλαϊτζή, τα διοικητικά ηνία του Τμήματος ανέλαβε ο Άγγελος Κυριακίδης που είχε υπηρετήσει την ομάδα ως αθλητής από το 1978 έως το 1987 και ως προπονητής από το 1988 έως το 1994. Επί των ημερών του ο Άγγελος Κυριακίδης έχει ευτυχήσει να δει την ανδρική ομάδα να ανεβαίνει όλες τις Εθνικές Κατηγορίες σε 8 χρόνια και να συμμετέχει στο Πρωτάθλημα της Α1 την περίοδο 2005-06! Από την χρονιά αυτή Πρόεδρος του τμήματος μέχρι σήμερα ανέλαβε ο Γιώργος Παπαδόπουλος.

 
 

Παραθέτουμε πιο κάτω πίνακα όπου περιγράφεται κάθε χρονιά η κατηγορία και η θέση που κατέλαβε η Ανδρική μας ομάδα, από την ίδρυση της μέχρι σήμερα. Ιδιαίτερη προσοχή πρέπει να δοθεί για τη περίοδο 1990 – 2005 οπού από την τελευταία κατηγορία Αθήνας (Γ΄) το 1990 κατόρθωσε με μια συνεχή ανοδική πορεία φθάσει και να αγωνιστεί στην A’ Εθνική Κατηγορία το 2005. Η επιτυχία αυτή ισοδυναμεί  με αθλητικό θαύμα για το μέγεθος και τις οικονομικές δυνατότητες του Δήμου της Νέας Ερυθραίας. Δυστυχώς όμως τα μεγάλα οικονομικά προβλήματα του Δήμου και η επιδείνωση γενικά της οικονομικής κατάστασης της χώρας που είχε σαν αποτέλεσμα να μην επιχορηγηθεί από την ΓΓΑ κατά τις τελευταίες 2 αγωνιστικές περιόδους αλλά και να χαθούν σημαντικοί ιδιώτες χορηγοί, ανάγκασαν την ανδρική ομάδα να βρει «καταφύγιο» στη Β’ Εθνική.

 

ΠOPEIA ANΔPIKHΣ OMAΔAΣ ΒΟΛΕΪ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ

Περίοδος

Κατηγορία

Θέση

ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ

1978-79

Δ' Αθηνών

3ος

 

1979-80

Δ' Αθηνών

4ος

 

1980-81

Δ' Αθηνών

1ος

Ανοδος στη Γ' Αθηνών

1981-82

Γ' Αθηνών

2ος

Ανοδος στη B' Αθηνών

1982-83

B' Αθηνών

5ος

 

1983-84

B' Αθηνών

9ος

 

1984-85

B' Αθηνών

12ος

Υποβιβασμός στη Γ' Αθηνών

1985-86

Γ' Αθηνών

10ος

 

1986-87

Γ' Αθηνών

5ος

Ανοδος στη B' Αθηνών (αναδιάρθρωσης κατηγοριών)

1987-88

B' Αθηνών

4ος

 

1988-89

B' Αθηνών

9ος

Υποβιβασμός στη Γ' Αθηνών

1989-90

Γ' Αθηνών

1ος

Ανοδος στη B' Αθηνών

1990-91

B' Αθηνών

2ος

Ανοδος στην A' Αθηνών

1991-92

A' Αθηνών

1ος

Ανοδος στη Γ' Εθνική

1992-93

Γ' Εθνική

6ος

 

1993-94

Γ' Εθνική

5ος

 

1994-95

Γ' Εθνική

4ος

 

1995-96

Γ' Εθνική

3ος

 

1996-97

Γ' Εθνική

1ος

Ανοδος στη B' Εθνική

1997-98

B' Εθνική

2ος

 

1998-99

B' Εθνική

1ος

Ανοδος στην A2 Εθνική

1999-00

A2 Εθνική

7ος

 

2000-01

A2 Εθνική

6ος

 

2001-02

A2 Εθνική

5ος

 

2002-03

A2 Εθνική

5ος

 

2003-04

A2 Εθνική

4ος

 

2004-05

Α2 Εθνική

2ος

Ανοδος στην Α1 Εθνική

2005-06

Α1 Εθνική

11ος

Υποβιβασμός στη Α2 Εθνική

2006-07

Α2 Εθνική

7ος

 

2007-08

Α2 Εθνική

12ος

Υποβιβασμός στη Β΄Εθνική

2008-09

B' Εθνική

6ος

 

2009-10

B' Εθνική

7ος

 
 
 
 

Όπως προαναφέρθηκε το 1981-82 έγιναν οι πρώτες προσπάθειες για τη δημιουργία παιδο-εφηβικών ομάδων και ξεκίνησε έτσι η μεγάλη παράδοση του Τμήματος Βόλεϊ στις μικρές ηλικίες. Οι υποδομές του τμήματος δίκαια είναι το καμάρι του Συλλόγου μας αφού η αναπτυξιακή φιλοσοφία μας ήταν πάντα ο οδηγός σε όλες τις προσπάθειες μας. Παραθέτουμε πιο κάτω πίνακα όπου περιγράφονται κάθε χρονιά όλες οι μεγάλες επιτυχίες τόσο στο Αθηναϊκό Βόλεϊ όσο και σε Πανελλήνιο επίπεδο. Αξίζει να σημειωθεί ότι από το 1990 μέχρι σήμερα έχουν κατακτηθεί 19 Πρωταθλήματα Αθήνας και 11 Πανελλήνια μετάλλια στις κατηγορίες Παμπαίδων-Παίδων-Εφήβων ! 43 φορές οι ομάδες αυτές έχουν συμπεριληφθεί στις καλύτερες ομάδες της Αττικής και 18 φορές στις καλύτερες τέσσερις ομάδες της Ελλάδας.

 

Για τις επιτυχίες αυτές δίκαια η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης μας συγκαταλέγει στις ομάδες που έχουν προσφέρει τα μέγιστα στην ανάπτυξη του Ανδρικού Βόλεϊ στη χώρα μας. Η επιτυχία αυτή έχει ιδιαίτερη σημασία λόγω του μικρού συγκριτικά πληθυσμού του Δήμου Νέας Ερυθραίας σε σχέση με άλλους Δήμους αλλά αναδεικνύει και το επίπεδο της δουλειάς μας τόσο σε συλλογικό επίπεδο όσο και σε τοπικό με τη συνεχή συνεργασία μας με τα σχολεία της ευρύτερης περιοχής για τη διοργάνωση Τουρνουά Μίνι-Βόλεϊ, την ανάπτυξη του Βόλεϊ αλλά και την διάδοση του αθλητισμού σαν τρόπου ζωής.

 
 

Πολλοί αθλητές μας είχαν τη τιμή να κλειθούν να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους στις Εθνικές Ομάδες ΠΑΙΔΩΝ – ΕΦΗΒΩΝ – ΝΕΩΝ !!

 
ΠOPEIA OMAΔΩΝ ΥΠΟΔΟΜΩΝ ΒΟΛΕΪ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΥ
 
 

Περίοδος

Κατηγορία

 

Θέση

1986-87

Έφηβοι

 

2οι στην Αθήνα

1989-90

Παίδες

 
1οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

1990-91

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα

1990-91

Έφηβοι

 

2οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

1991-92

Έφηβοι

 

2οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

1991-92

Παμπαίδες (7ο)

 

2οι στην Αθήνα

1991-92

Παμπαίδες (8ο)

 

1οι στην Αθήνα

1992-93

Έφηβοι

 

3οι στην Αθήνα

1993-94

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

1993-94

Έφηβοι

 

3οι στην Αθήνα

1994-95

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 3οι στην Ελλάδα

1995-96

Έφηβοι

 

4οι στην Αθήνα

1996-97

Παίδες

 

3οι στην Αθήνα

1998-99

Παμπαίδες

 

1οι στην Αθήνα

1999-00

Παμπαίδες

 

1οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

1999-00

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα & 5οι στην Ελλάδα

2000-01

Παίδες

 

1οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

2000-01

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 6οι στην Ελλάδα

2000-01

Παμπαίδες

 

3οι στην Αθήνα

2001-02

Παίδες

 

1οι στην Αθήνα & 3οι στην Ελλάδα

2001-02

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

2002-03

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

2002-03

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα

2002-03

Παμπαίδες

 

2οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

2003-04

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

2003-04

Παίδες

 

1οι στην Αθήνα

2003-04

Παμπαίδες

 

2οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

2004-05

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 5οι στην Ελλάδα

2004-05

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα & 5οι στην Ελλάδα

2004-05

Παμπαίδες

 

3οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

2005-06

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 8οι στην Ελλάδα

2005-06

Παίδες

 

3οι στην Αθήνα

2005-06

Παμπαίδες

 

3οι στην Αθήνα & 6οι στην Ελλάδα

2006-07

Έφηβοι

 

2οι στην Αθήνα

2006-07

Παίδες

 

3οι στην Αθήνα

2006-07

Παμπαίδες

 

1οι στην Αθήνα

2007-08

Έφηβοι

 

2οι στην Αθήνα

2007-08

Παίδες

 

4οι στην Αθήνα

2007-08

Παμπαίδες

 

1οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα

2008-09

Έφηβοι

 

3οι στην Αθήνα

2008-09

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα & 6οι στην Ελλάδα

2008-09

Παμπαίδες

 

1οι στην Αθήνα & 3οι στην Ελλάδα

2009-10

Έφηβοι

 

1οι στην Αθήνα & 8οι στην Ελλάδα

2009-10

Παίδες

 

2οι στην Αθήνα & 2οι στην Ελλάδα

2009-10

Παμπαίδες

 

1οι στην Αθήνα 3οι στην Ελλάδα

 
 

 

 

1978-79   1η συμμετοχή σε Πρωτάθλημα – 3ος στην Δ’ Αθηνών

 

 

 
Αποτελέσματα               Βαθμολογία
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

1) ?

 

2) ?

 

3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

4) ?

 
 
Oμάδα 1978-79: Βασίλης Αμβράζης, Κώστας Βακάκης, Άρης Γεωργιάδης, Γιάννης Γιαννούλης, Αντώνης Γουρουντής, Χρυσόστομος Θεοδώρου, Γιάννης Θωμαϊδης,  Γιάννης Κωνσταντινίδης, Σταμάτης Παναγιωτόπουλος, Βασίλης Παπαδόπουλος, Παναγιώτης Παπαδόπουλος, Θεοφάνης Πετρόπουλος, Αντώνης Σαμιώτης, Στάθης Σταυρίδης, Δημήτρης Τάμπαρης, Δημήτρης Τσιμάρας, Παντελής Φουντεδάκης, Χάρης Φουντεδάκης,  Μιχάλης Χατζηπέρος.
 

Προπονητής: Μπάμπης Κεραμίδας.   Έφορος: Πανταλέων.

 
 
 

1979-80 4ος στη Δ’ Αθηνών

 
 
 
 

Αποτελέσματα

 

ΠΑΣ – ΑΟ Δάφνης     1:3     1:3

 

ΑΟ Αίολος – ΠΑΣ      3:1     0:3

 

ΑΕ Γαλατσίου – ΠΑΣ   3:0     2:3

 

Λεόντειος – ΠΑΣ       3:1     3:2

 

Νήαρ Ηστ – ΠΑΣ       3:2     3:2

 

ΠΑΣ – ΑΟ Κάρυστος   3:1     0:3 χ. αγ.

 

Σιδηροδρομικοί – ΠΑΣ          0:3     2:3

 
 
 

Βαθμολογία (14 αγώνες)

 

1) ?

 

2) ?

 

3) ?

 

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

 

 
 

Ομάδα 1979-80: Βασίλης Αμβράζης, Νίκος Αναγνώστου, Κώστας Βακάκης,  Γιώργος Γαϊτάνος, Αντώνης Γουρουντής, Χρυσόστομος Θεοδώρου, Ιορδάνης Καρασάββας, Άγγελος Κυριακίδης, Νίκος Λεβεντέλης, Δημήτρης Λέπουρας, Βασίλης Παπαδόπουλος, Θεοφάνης Πετρόπουλος,

 

Παντελής Φουντεδάκης, Μιχάλης Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Αλέκος Σακελλαριάδης.         Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 
 

1980-81 1ος στη Δ΄ Αθηνών – Άνοδος στη Γ΄ Αθηνών

 

 

 

 

 

Αποτελέσματα

 

ΠΑΣ – Λεόντειος                 3:1     2:3

 

ΑΣ Παπάγου – ΠΑΣ             0:3     0:3

 

ΠΑΣ – ΠΑΟ Δάφνης             3:1     0:3

 

Νήαρ Ηστ – ΠΑΣ                 1:3     2:3

 

ΠΑΣ – ΕΤΕ                         3:0     0:3

 

ΟΦ Νέας Ιωνίας – ΠΑΣ        0:3     0:3

 
 
 

Βαθμολογία (12 αγώνες)

 

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ   23

 

2) ΕΑ Λεοντείου        19

 

3) Εθνική Τράπεζα     17

 

4) ΑΟ Νήαρ Ηστ        17

 

5) ΟΦ Νέας Ιωνίας    15

 

6) ΑΟ Παπάγου         9

 

7) ΠΑΟ Δάφνης        4

 
 

 

 

Ομάδα 1980-81: Βασίλης Αμβράζης, Νίκος Αναγνώστου, Κώστας Βακάκης, Γιώργος Γαϊτάνος, Άκης Γκούμας, Βασίλης Γκούμας, Στάθης Ευαγγελίου, Χρυσόστομος Θεοδώρου, Ιορδάνης Καρασάββας, Άγγελος Κυριακίδης, , Δημήτρης Λέπουρας, Νίκος Λεβεντέλης, Βασίλης Παπαδόπουλος, Νίκος Παπαδόπουλος, Παντελής Φουντεδάκης, Μιχάλης Χατζηπέρος, Νίκος Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Νίκος Βαβαλέρος.

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1981-82   2ος στην Γ’ Αθηνών – Άνοδος στη Β' Αθηνών

 
 

Αποτελέσματα

 

 

 

Βαθμολογία Γ’ Αθηνών

 

1)  ?

 

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

3)  ?

 

 

 

 

 

Ομάδα 1981-82: Βασίλης Αμβράζης, Νίκος Αναγνώστου, Γιώργος Γαϊτάνος, Άκης Γκούμας, Βασίλης Γκούμας, Στάθης Ευαγγέλου, Χρυσόστομος Θεοδώρου, Ιορδάνης Καρασάββας, Άγγελος Κυριακίδης, Νίκος Λεβεντέλης, Δημήτρης Λέπουρας, Βασίλης Παπαδόπουλος, Παντελής Φουντεδάκης, Μιχάλης Χατζηπέρος, Νίκος Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Νίκος Βαβαλέρος.

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 
 

 1982-83 5ος στη Β’ Αθηνών

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Βαθμολογία Β΄ Αθηνών (18 αγώνες)

 

 

 

1) ΑΟ Αμύντας         35      52:21

 

2) Ιωνικός ΑΟ          32      46:26

 

3) ΑΣ Αίας               28      37:31

 

4) ΑΟ Νέοι Βύρωνα   28      35:36

 

5) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ   27      34:33

 

6) ΑΟ Φάρος            26      31:39

 

7) ΑΟ Προοδευτική    25      36:40

 

8) ΑΟ Μοσχάτου       24      31:40

 

9) ΓΣ Ηλιούπολη       23      29:44

 

10) ΑΟ Αμπελόκηποι  22      22:43

 
 

Ομάδα 1982-83: Βασίλης Αμβράζης, Νίκος Αναγνώστου, Άκης Γκούμας, Στέλιος Γκίκας, Στάθης Ευαγγελίου, Ιορδάνης Καρασάββας, Άγγελος Κυριακίδης, Παύλος Κολιόπουλος, Στέλιος Κουνάδης,

 

Νίκος Παναγιώτου, Βασίλης Παπαδόπουλος, Ηλίας Ρέμπελος, Ανδρέας Σπηλιωτόπουλος, Γιώργος Στεργίου, Γιώργος Φραγκουλόπουλος, Παντελής Φουντεδάκης, Μιχάλης Χατζηπέρος, Νίκος Χατζηπέρος.

 

Προπονητές: Φίλιππος Δημόπουλος & Δημήτρης Ρέμπελος (από Μάρτιο).

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 
 
 

1983-84 9ος στη Β’ Αθηνών

 

Βαθμολογία Β’ Αθηνών (18 αγώνες)

 

1) ΑΟ Πρωτέας                   35      52:14

 

2) ΑΓΣ Νέα Πέραμος  32      45:27

 

3) ΓΣ Ηλιούπολη       29      41:37

 

4) ΑΟ Μοσχάτου       27      36:40

 

5) ΑΝΟ Γλυφάδα       26      37:37

 

6) ΑΟ Προοδευτική    25      34:40

 

7) ΑΟ Φάρος            24      33:41

 

8) ΑΟ Νέοι Βύρωνα   24      31:40

 

9) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ   24      30:40

 

10) ΑΣ Αίας             23      27:46

 

 

 

Ομάδα 1983-84: Βασίλης Αμβράζης, Κώστας Βαλλιάδης,  Άκης Γκούμας, Στάθης Ευαγγέλου, Στέλιος Κουνάδης, Μιχάλης Κρεμαστός, Βασίλης Παπαδόπουλος, Νίκος Παναγιώτου, Γιώργος Στεργίου, Μιχάλης Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Τάκης Κεχαγιάς.

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 
 

Έφηβοι:

 

Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση του Πρωταθλήματος Αθηνών.

 
 

1984-85 12ος στη Β’ Αθηνών – Υποβιβασμός στη Γ’ Αθηνών

 
 

 Βαθμολογία Β’ Αθηνών (22 αγώνες)

 

1) Πανιώνιος ΓΣΣ      44      66:13

 

2) ΑΣ Παπάγου                   40      59:21

 

3) ΑΟ Φάρος            39      58:27

 

4) ΑΕΚ                    37      53:30

 

5) ΓΣ Ηλιούπολη       35      44:40

 

6) ΑΝΟ Γλυφάδα       31      45:47

 

7) ΑΟΝ Αργυρούπολη 31      37:51

 

8) ΑΟ Προοδευτική    30      36:47

 

9) ΑΟ Μοσχάτου       29      31:48

 

10) ΑΟΦΑΡ Νίκη Ρέντη        29      30:52

 

11) ΑΟ Νέοι Βύρωνα  28      25:56

 

12) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 23      11:63

 

 

 

Ομάδα 1984-85: Κώστας Γιάνναρος, Κώστας Γούσιος, Κώστας Δασκαλόπουλος, Στάθης Ευαγγελίου, Γιώργος Καπετανάκης, Μιχάλης Κρεμαστός, Λάμπρος Λώλης, Τάσος Μαρτσουκάκης, Γιώργος Στεργίου, Παναγιώτης Τσώλης, Νίκος Παναγιώτου, Βασίλης Παπαδόπουλος, Χρήστος Παπαθανασίου, Τριαντάφυλλος Τσικάλογλου, Βασίλης Υφαντής, Μιχάλης Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Χρήστος Παπαδόπουλος.

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 
 
 

Έφηβοι:

 

Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση του Πρωταθλήματος Αθηνών.

 
 
 

1985-86 10ος στη Γ’ Αθηνών

 

 

 

 

 

Βαθμολογία (21 αγώνες)

 

1) ΑΟ Νήαρ Ηστ                  41      60:25

 

2) Κτησιφών Παιανίας          39      56:26

 

3) ΑΟ Τριφυλλιακός             38      59:29

 

4) ΑΓΣ Βύρωνα                  36      53:37

 

5) ΑΟ Θεμιστοκλής              35      49:41

 

6) ΑΟ Αίολος                      35      50:42

 

7) ΑΓΣ Δραπετσώνα             34      38:48

 

8) ΓΣ Πέραμα                     31      37:49

 

9) Τυφώνας Ηρακλείου        30      38:45

 

10) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ           29      31:49

 

11) ΓΣ Χαλανδρίου              27      31:53

 

12) ΑΟ Νέοι Βύρωνα            -4         6:64

 

 

 
 

 

 

 

 

Ομάδα 1985-86: Κώστας Γιάνναρος, Κώστας Δασκαλόπουλος, Στάθης Ευαγγέλου, Γιώργος Καπετανάκης, Τάσος Μαρτσουκάκης, Λάμπρος Λώλης, Βασίλης Παπαδόπουλος, Χρήστος Παπαθανασίου, Αριστοφάνης Παυλάκης, Παναγιώτης Τσώλης, Βασίλης Υφαντής, Μιχάλης Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Μπάμπης Κεραμύδας.

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 

 

 

Παίδες:

 

Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση του Πρωταθλήματος Αθηνών.

 

1987-88 4ος στη Β’ Αθηνών

 

 

Βαθμολογία (18 αγώνες)

1) ΑΟ Ηλυσιακός                 36      54:9

2) Τυφώνας Ηρακλείου        31      41:25

3) ΑΟ Πολιτεία                   30      43:25

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             30      41:30

5) ΓΣ Χαλανδρίου                26      32:38

6) ΠΑΟ Κουκακίου               25      32:38

7) ΑΟ Νίκη Δροσιάς             25      28:40

8) Ρουφ 80                        23      25:44

9) ΑΟ Αμπελόκηποι              22      29:41

10) ΑΟ Αμύντας                 17      14:49

Αποτελέσματα Β’ Αθηνών

ΠΑΣ – Αμπελόκηποι             2:3     3:2

Κουκάκι – ΠΑΣ                   2:3     3:0

ΠΑΣ – Νίκη Δροσιάς             3:2     1:3

ΠΑΣ – Αμύντας                   3:1     3:1

Τυφώνας – ΠΑΣ                 3:0     0:3

ΠΑΣ – Ηλυσιακός                0:3     2:3

Πολιτεία – ΠΑΣ                   1:3     1:3

ΠΑΣ – Ρουφ 80                  3:0     3:2

Χαλάνδρι – ΠΑΣ                 0:3     0:3

 

Ομάδα 1987-88: Κώστας Δασκαλόπουλος, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Διονύσης Κατσίμπας,

 

Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Κώστας Μελέτης, Ανδρεάς Μπαλής, Νίκος Μπέης, Χρήστος Παπαθανασίου, Γιάννης Σιώντας, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Ε. Χατζηαργύρης.

 

Προπονητής: Νίκος Μιχόπουλος.

 

Έφορος: Στέλιος Καλαϊτζής.

 

Παίδες:

 

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 
 
 

1988-89 9ος στη Β’ Αθηνών – Υποβιβασμός στη Γ’ Αθηνών

 

 

Βαθμολογία (18 αγώνες)

1) ΑΟ Πολιτεία                   33      49:19

2) ΑΟ Πήγασος                   33      49:21

3) ΓΣ Αγίας Παρασκευής       31      45:19

4) ΠΑΟ Κουκακίου               29      42:29

5) Εθνικός ΓΣ                     26      36:40

6) Ρουφ 80                        26      33:39

7) ΓΣ Χαλανδρίου                25      33:41

8) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             24      26:40

9) ΑΟ Νίκη Δροσιάς             22      22:46

10) ΑΓΣ Βύρωνα                 19      11:52

Αποτελέσματα Β’ Αθηνών

ΠΑΣ – Χαλάνδρι                 1:3     1:3

Δροσιά – ΠΑΣ                     3:0     0:3

ΠΑΣ – Αγ. Παρασκευή          0:3     0:3

Πήγασος – ΠΑΣ                  3:2     0:3

Πολιτεία – ΠΑΣ                   3:1     3:0

ΠΑΣ – Βύρωνας                  3:1     3:1

Ρουφ 80 – ΠΑΣ                  0:3     1:3

ΠΑΣ – Εθνικός                   2:3     1:3

Κουκάκι – ΠΑΣ                   3:0     1:3

 

 

Play-offs:

 
 

Χαλάνδρι – ΠΑΣ                 3:2

 

Δροσιά – ΠΑΣ           3:1     3:2


 

Τελική κατάταξη

 

1) ΑΟ Πήγασος

 

2) ΑΟ Πολιτεία

 

3) ΓΣ Αγίας Παρασκευής

 

4) ΠΑΟ Κουκακίου

 

5) Εθνικός ΓΣ

 

6) ΓΣ Χαλανδρίου

 

7) Ρουφ 80

 

8) ΑΟ Νίκη Δροσιάς

 

9) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

10) ΑΓΣ Βύρωνα

 
 

 

 

 

 

Ομάδα 1988-89: Κώστας Δασκαλόπουλος, Μπάμπης  Ζαρωτιάδης, Μιχάλης Ζολώτας, Μάρκος Θεολογίτης, Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Κώστας Μελέτης, Ανδρέας Μπαλής, Νίκος Μπέης, Μ. Παναγάκος, Μιχάλης Συρίγος, Νίκος Τάνταλος, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Παναγιώτης Τσώλης,

 

Μιχάλης Χατζηπέρος.

 

Προπονητής: Βασίλης Υφαντής.

 

Πρόεδρος: Στέλιος Καλαϊτζής

 

Έφορος: Άγγελος Κυριακίδης.

 

Έφηβοι:

ΕΣΠΑΑΑ: 9οι Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 

Παίδες:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

1989-90 1ος στη Γ’ Αθηνών – Άνοδος στη Β’ Αθηνών
 

 

 

 

 

Βαθμολογία κανονικής περιόδου Αποτελέσματα Γ’ Αθηνών

 

1) ΑΟ Νεάπολη                  35      51:10                     ΠΑΣ – ΑΓΣ Βύρωνα   3:0     3:0

 

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             34      52:9                       Αμπελόκηποι – ΠΑΣ   1:3     0:3

 

3) ΑΟ Αμπελόκηποι              30      43:27                     ΠΑΣ – Νεάπολη        2:3     3:0

 

4) ΑΟ Νέοι Βύρωνα             30      41:30                     ΠΑΣ – Διόνυσος        3:0     3:0

 

5) ΓΣ Κυψέλης                   29      40:30                     Απόλλων – ΠΑΣ        1:3     0:3

 

6) Απόλλων Σμύρνης           25      29:38                     ΠΑΣ – Κυψέλη          3:0     3:1

 

7) ΑΟ Πεύκη                      23      28:42                     ΠΑΣ – Νέοι Βύρωνα   3:2     3:0

 

8) ΑΟ Διόνυσος                  22      18:45                     ΠΑΣ – Κάντζα           3:0     3:0

 

9) ΑΓΣ Βύρωνα                  22      17:45                     Πεύκη – ΠΑΣ            0:3     0:3

 

10) ΦΕΣ Κάντζα                 20      8:51

 
 

Play-offs:

 

ΠΑΣ – Αμπελόκηποι   3:2

 

Νεάπολη – ΠΑΣ        3:1     0:3     0:3

Τελική Κατάταξη

 

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

2) ΑΟ Νεάπολη

 

3) ΑΟ Νέοι Βύρωνα

 

4) ΑΟ Αμπελόκηποι

 

5) ΓΣ Κυψέλης

 

6) Απόλλων Σμύρνης

 

7) ΑΟ Πεύκη

 

8) ΑΟ Διόνυσος

 

9) ΑΓΣ Βύρωνα

 

10) ΦΕΣ Κάντζα

 
 

Διεθνές Τουρνουά “TrofeoAmicizia ‘90”

 

(18-23 Απριλίου, Vercelli Ιταλίας)

 

Libertas Carisver – ΠΑΣ                 3:2

 

Villata – ΠΑΣ                      0:3

 

Santhia Mobili Mariani – ΠΑΣ 1:3

 

Pro Victorio Vercelli – ΠΑΣ    2:3

 
 

 

 

Ομάδα 1989-90: Κώστας Δασκαλόπουλος, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μιχάλης Ζολώτας, Μάρκος Θεολογίτης, Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Κώστας Μελέτης, Νίκος Μιχόπουλος, Νίκος Μπέης, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Μιχάλης Χατζηπέρος, Βασίλης Χρυσούλης.

 

Προπονητές: Νώντας Μπάιμπος (μέχρι Ιανουάριο) & Νίκος Μιχόπουλος.

 
 

 

 
 

Έφηβοι:

 
 

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 
 

Παίδες: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στην Ελλάδα

 
 

ΕΣΠΑΑΑ: Αναδείχτηκαν πρωταθλητές σε όμιλο 5 ομάδων με 10 νίκες.

 
 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα:

 

Προημιτελική Φάση: ΠΑΣ – ΓΕ Αργολίδας            3-0

 

ΠΑΣ – ΑΟ Παλαίμων            3-0

 

ΠΑΣ – ΓΕ Ηρακλείου            3-0

 

Ημιτελική Φάση: ΠΑΣ – Κοροιβός Αμαλιάδας   3-0

 
 

Τελική φάση (Καβάλα)

 

ΠΑΣ – ΑΟ Φιλία                  3-0

 

ΠΑΣ – ΑΕ Λάρισας               3-0

 

Μελίσσια – ΠΑΣ                  3-2

 

ΓΑΣ Έδεσσας – ΠΑΣ             3-0

 

ΠΑΣ – ΑΓΣ Ιωαννίνων         3-1

 

 

 

Τελική κατάταξη

 

1) ΑΟ Μελισσίων

 

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

3) ?

 

4) ?

 

1990-91   2ος στη Β’ Αθηνών – Άνοδος στην Α' Αθηνών

 


Βαθμολογία Κανονικής Περιόδου

1) ΑΟ Νεάπολη                  34      50-20

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             33      49-14

3) ΑΟ Μαρκό                      29      49-14

4) Τυφώνας Ηρακλείου        29      39-31

5) ΓΣ Εθνικός                     27      37-33

6) Ρουφ 80                        26      34-38

7) ΑΟ Ζωγράφου                24      31-40

8) ΠΑΟ Κουκακίου               24      25-45

9) Τριφυλλιακός        ΑΟ     22      20-49

10) ΑΟ Νέοι Βύρωνα           21      21-48

Αποτελέσματα Β’ Αθηνών

ΠΑΣ – Τριφυλλιακός           3-0     3-0

ΠΑΣ – Τυφώνας                 3-0     3-0

ΠΑΣ – ΓΣ Εθνικός                3-0     2-3

ΠΑΣ – Ρουφ 80                  3-0     3-2

ΠΑΣ – Νεάπολη                  2-3     3-0

ΠΑΣ – Μαρκό                     0-3     3-1

ΠΑΣ – ΠΑΟ Κουκακίου         3-0     3-1

ΠΑΣ – Ζωγράφου                3-1     3-0

ΠΑΣ – Νέοι Βύρωνα             3-0     3-0


Play-offs:


ΠΑΣ – ΓΣ Εθνικός                3-0     3-0

ΠΑΣ – Τυφώνας                 3-1     3-1

ΠΑΣ – Μαρκό                     3-0     3-1

ΠΑΣ – Νεάπολη                  2-3     3-0

Τελική Βαθμολογία

1) ΑΟ Νεάπολη                  29      41-22

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             26      42-16

3) ΑΟ Τυφώνας                  24       31-33

4) ΑΟ Μαρκό                      19      21-42

5) ΓΣ Εθνικός                     19      20-42


 

Ομάδα 1990-91: Αλέξανδρος Γκόλιας, Κώστας Δασκαλόπουλος, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μιχάλης Ζολώτας, Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Γιώργος Καράμπελας, Σταύρος Κούνας,

Λάμπρος Λώλης, Κώστας Μελέτης, Νώντας Μπάιμπος, Νίκος Μπέης, Γιώργος Σταφυλοπάτης, Νίκος Τάνταλος, Μιχάλης Χατζηπέρος, Βασίλης Χρυσούλης.

Προπονητής: Στέλιος Γρύσπος.

Έφορος: Άγγελος Κυριακίδης.

Πρόεδρος: Στέλιος Καλαϊτζής

 

Έφηβοι: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 4οι στην Ελλάδα (Προπονητές: Μιχάλης Χατζηπέρος & Άγγελος Κυριακίδης)

ΕΣΠΑΑΑ: 1οι στο Β’ προκριματικό όμιλο. Προκρίθηκαν στη Β’ φάση.

Αναδείχτηκαν 2οι στη β’ φάση.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Πάτρα):

Γ’ φάση: Παμβοχαϊκός Βραχατίου – ΠΑΣ        1-3

ΑΣ Φθιώτιδας – ΠΑΣ                      0-3


Τελική φάση:

Ορεστιάδα – ΠΑΣ                3-1

ΠΑΣ – Άρης Νικαίας             3-0

ΠΑΣ – Φιλία                       3-1

ΑΓΣ Ιωαννίνων – ΠΑΣ         3-2

 

Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Ορεστιάδας

2)

3)

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ


Παίδες: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ

2οι στο Αποκλείστηκαν στη Β’ φάση από τους τελικούς.

 

1991-92           Πρωταθλητής A' Αθηνών - Άνοδος στην Γ' Εθνική


Βαθμολογία κανονικής περιόδου

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             33      48-12

2) Νέα Ιωνία                      33      49-20

3) ΑΟ Νεάπολη                  31      43-24

4) ΑΟ Νήαρ Ηστ                  29      38-30

5) Τυφώνας Ηρακλείου        28      36-32

6) ΑΟ Πολιτεία                   27      34-36

7) ΑΟ Φιλοθέη                   26      34-33

8) ΕΑ Λεοντείου                 23      26-44

9) ΑΟ Χαλανδρίου               22      19-47

10) ΑΣ Παπάγου                 19      5-24

Αποτελέσματα Α’ Αθηνών

ΠΑΣ – Πολιτεία                   3-0     3-0

ΠΑΣ – Νήαρ Ηστ                 3-0     3-0

ΠΑΣ – Παπάγου                  3-0     3-0

ΠΑΣ – Φιλοθέη                   3-1     3-1

ΠΑΣ – Ν. Ιωνία                  0-3     2-3

ΠΑΣ – Λεόντειος                 3-0     3-0

ΠΑΣ – Νεάπολη                  3-0     3-0

ΠΑΣ – Τυφώνας                 3-0     1-3

ΠΑΣ – Χαλάνδρι                 3-0     3-0

Play-offs:

ΠΑΣ – Νήαρ Ηστ       3:0     3:0     3:1

ΠΑΣ – Νεάπολη        3:1

Τελική κατάταξη

1)    ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2)    ΑΟ Νεάπολη

3)    ΑΟ Νήαρ Ηστ

4)    Νέα Ιωνία

5)    Τυφώνας Ηρακλείου

6)    ΑΟ Φιλοθέη

7)    ΑΟ Πολιτεία

8)    ΑΟ Χαλανδρίου

9)    ΕΑ Λεοντείου

10) ΑΣ Παπάγου


Ειδικό Πρωτάθλημα για την άνοδο στη Γ’ Εθνική (Γήπεδο Μετς)

ΠΑΣ – ΑΟ Οίαξ Ναυπλίου                3:0

ΠΑΣ – Ανταγόρας Κω                    3:0

ΠΑΣ – Σπαρτιατικός ΑΟ                  3:0

ΠΑΣ – ΑΟ Καρλόβασι           3:0

ΠΑΣ – Πανναξιακός ΑΟ                  3:0

 

Ομάδα 1991-92: Γιώργος Βάσιλας, Βαγγέλης Δούσης, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Χρήστος Καπούτσος, Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Κώστας Μελέτης, Θοδωρής Μεταλληνός, Νίκος Μπέης, Γιάννης Πετρούδης, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Μιχάλης Χατζηπέρος.

Προπονητής: Άγγελος Κυριακίδης.

Πρόεδρος: Στέλιος Καλαϊτζής

Έφηβοι: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 4οι στην Ελλάδα (Προπονητές: Μιχάλης Χατζηπέρος & Άγγελος Κυριακίδης)

ΕΣΠΑΑΑ: 1οι στον Α’ προκριματικό όμιλο. Προκρίθηκαν στη Β’ φάση.

1οι στον Β’ όμιλο της Β’ φάσης.

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ημιτελική Φάση ΑΣ – Ποσειδών Λουτρακίου   3-0

ΠΑΣ – ΦΟ Καμποχώρων       3-0


Τελική Φάση (Φλώρινα)

ΠΑΣ – Φιλία                       0–3

ΠΑΣ – Ολυμπιάδα                2–3

ΠΑΣ – Γιάννινα                   3–0

Ορεστιάδα – ΠΑΣ                3–0

 

 

 

 

 

Τελική Κατάταξη

1) ΑΟ Ορεστιάδας

2) Ολυμπιάδα  Πατρών

3) Φιλία Ηλιουπόλεως

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

5) ΑΓΕ Ιωαννίνων

Παίδες:

Αποκλείστηκαν στη Β’ φάση από τους τελικούς.

 

 

Παμπαίδες: Πρωταθλητές στο 7ο τουρνουά ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στο 8ο τουρνουά ΕΣΠΑΑΑ

1992-93 6ος στη Γ’ Εθνική


Βαθμολογία Γ’ Εθνικής (19 αγώνες)

1) Ολυμπιάδα  Πατρών         36      54-14

2) ΕΑ Πατρών                     33      47-26

3) ΓΕ Μεσσηνίας                 33      46-30

4) ΑΕ Γαλατσίου                  31      40-34

5) ΑΟ Κελεός Ελευσίνας       29      40-31

6) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             28      36-36

7) ΑΟ Παγκρατίου               26      31-41

8) ΑΟ Ηλυσιακός                 26      31-44

9) ΟΦΧ Παγχανιακός           25      27-40

10) ΑΟ Καλαμάτα 80            23      21-49

11) Πανιώνιος ΓΣΣ              22      24-52

Αποτελέσματα Γ’ Εθνικής

ΠΑΣ – Γαλάτσι 3-1     0-3

Παγχανιακός – ΠΑΣ   0-3     3-1

ΠΑΣ – Πανιώνιος       3-1     3-2

Ολυμπιάδα – ΠΑΣ      3-0     3-0

ΠΑΣ – Κελεός           1-3     3-0

Μεσσηνία – ΠΑΣ        3-0     0-3

ΠΑΣ – Ηλυσιακός      3-0     2-3

ΕΑ Πατρών – ΠΑΣ     0-3     3-2

ΠΑΣ – Παγκράτι        3-2     1-3

Καλαμάτα – ΠΑΣ       3-2     3-2


Ομάδα 1992-93: Μπάμπης Γαρταγάνης, Κώστας Δασκαλόπουλος, Γιάννης Δημητρίου, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Χρήστος Καπούτσος, Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Κώστας Μελέτης, Γιάννης Πετρούδης, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Μιχάλης Χατζηπέρος.

Προπονητής: Άγγελος Κυριακίδης.

Έφοροι: Νίκος Χατζηπέρος & Κώστας Αμπελάς

Πρόεδρος: Στέλιος Καλαϊτζής (απεβίωσε: 21/1/1994)

 

 

Έφηβοι:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στη Β’ φάση από τους τελικούς.

 

 

Παίδες:

ΕΣΠΑΑΑ: 3οι Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 

1993-94 5ος στη Γ’ Εθνική

 


Βαθμολογία Γ’ Εθνικής (24 αγώνες)

1) ΑΓΣ Δραπετσώνα             47      71-14

2) Τελαμώνας  Σαλαμίνας     46      67-12

3) ΑΟ Νεάπολη                  41      59-37

4) ΟΦΗ                             40      55-38

5) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             39      53-39

6) ΑΟ Παλαίμων Κορίνθου    36      45-47

7) ΑΟ Ηλυσιακός                 36      45-50

8) ΟΦΧ Παγχανιακός           32      42-51

9) ΑΟ Πολιτεία                   32      37-50

10) Πανιώνιος ΓΣΣ              33      41-54

11) ΑΟ Διομήδης                 30      33-62

12) Ποσειδώνας Λουτρακίου 29       27-62

13) ΑΟ Ξυλοκάστρου           24      13-72

Αποτελέσματα

Πολιτεία – ΠΑΣ         1-3     0-3

ΠΑΣ – Ηλυσιακός      3-0     0-3

Δραπετσώνα – ΠΑΣ    3-0     3-1

ΠΑΣ – Ξυλόκαστρο    3-0     3-0

Τελαμώνας – ΠΑΣ     3-1     3-1

ΠΑΣ – ΟΦΗ              2-3     3-1

Παγχανιακός – ΠΑΣ   2-3     1-3

ΠΑΣ – Νεάπολη        3-2     1-3

Ποσειδώνας – ΠΑΣ    0-3     1-3

ΠΑΣ – Παλαίμων       3-2     0-3

Διομήδης – ΠΑΣ        1-3     0-3

ΠΑΣ – Πανιώνιος       3-1     2-3


 

 

 

Ομάδα 1993-94: Μπάμπης Γαρταγάνης, Βαγγέλης Δούσης, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Χρήστος Καπούτσος, Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Θοδωρής Μεταλληνός, Ηλίας Παυλίδης, Γιάννης Πετρούδης, Σταύρος Σιάνος, Γιάννης Τζώρτζης, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Γιώργος Τσολάκης.

Προπονητής: Άγγελος Κυριακίδης.

Έφορος: Κώστας Αμπελάς

 

 

 

 

Έφηβοι: 3οι στην Αθήνα

Μικρός τελικός ΕΣΠΑΑΑ:      ΠΑΣ – ΠΑΟ Κουκακίου         3-1

 

 

 

Παίδες: 2οι στην Αθήνα & 4οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Νίκος Χατζηπέρος)

Τελική φάση ΕΣΠΑΑΑ:


Κηφισιά – ΠΑΣ          3-0

Νήαρ Ήστ – ΠΑΣ       1-3

Κηφισιά – Νήαρ Ηστ   3-2

Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Κηφισιάς

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) ΑΟ Νήαρ Ηστ


 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα


 

ΠΑΣ – Ολυμπιάδα Πατρών ?

ΠΑΣ – Φιλία             ?

ΠΑΣ – Άρης             ?

ΠΑΣ – Κηφισιά                    ?

Τελική Κατάταξη

1)

2)

3)

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

5) Ολυμπιάδα Πατρών


 

 

ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ

Πάντα είναι εύκολο να γράψει κανείς, για γεγονότα και καταστάσεις, ειδικά δε όταν πρόκειται να σκιαγραφήσει μια προσωπικότητα. Λίγη φαντασία, λίγη κολακεία, λίγος έπαινος, και να το τέλειο πορτραίτο. Όμως σ' αυτή την περίπτωση, του Στέλιου Καλαϊτζή, τι μπορεί να πει κανείς για το χαρακτήρα του και για την προσφορά του.

Από 'κείνους τους ηρωικούς καιρούς του '78 που ο Στέλιος απορριμμένος με τους άγνωστους σ' αυτόν κανόνες του βόλεϊ, ακολουθούσε την ομάδα, με κρύα και βροχές, σε παιδικές χαρές και ανοικτά γήπεδα σ' όλη την Αθήνα, πέρασαν χρόνια και κανείς δεν θα μπορούσε να φανταστεί τι επρόκειτο να συμβεί στο μέλλον. Από αμύητος "περαστικός" παράγοντας, όπως τόσοι και τόσοι, κατάφερε να γίνει η αιτία να ριζώσει το βόλεϊ στην πόλη μας και αυτός ο ίδιος να εξελιχθεί σε κορυφαίο παράγοντα, φτάνοντας σαν μέλος της ΕΟΠΕ και μέχρι την προεδρία της Πειθαρχικής Επιτροπής Διαιτησίας.

Για όσους τον έζησαν από κοντά ήταν απόλυτα φυσιολογική η εξέλιξή του, μιας και πίσω από τον ήπιο και συγκαταβατικό χαρακτήρα του, έκρυβε ένα μαχητή που κατάφερνε να ισορροπεί σε όλες τις δύσκολες καταστάσεις.

Αν δεν ήξερε κανείς ότι ήταν ένας Τραπεζικός υπάλληλος, σίγουρα θα νόμιζε ότι είχε να κάνει με κάποιον «φτασμένο» σύμβουλο δημοσίων σχέσεων. Καταλυτικός όταν έπρεπε και αποφασιστικός όταν χρειαζόταν, ήξερε πότε θα μιλήσει και τι θα πει σε προπονητές, παράγοντες και παίκτες, ήταν, όπως χαρακτηριστικά ειπώθηκε, «η τέλεια παρουσία παράγοντα στις αποστολές».
Ήξερε να διαλέγει συνεργάτες και πρόφθασε να δει το Βόλεϊ της Ερυθραίας σε μια Εθνική κατηγορία στους άνδρες, μια δεύτερη θέση στην Ελλάδα για τους Παίδες και μια τέταρτη θέση για τους Εφήβους. Πράγματι η συνέχεια της ακούραστης προσφοράς του, ακόμη και κατά την τριετή περίοδο της ασθένειάς του , την οποία υπόμεινε με θάρρος και στωικότητα, ήταν εντυπωσιακή!

16 χρόνια στο τμήμα Βόλεϊ . Δεν το εγκατέλειψε όταν βούλιαζε αν και δεν ήταν "καπετάνιος".
Έφτιαξε καλή ομάδα αν και δεν ήταν προπονητής. Δημιούργησε βάθος στα εφηβικά, παιδικά και μίνι τμήματα για να αυτοτροφοδοτείται η ανδρική ομάδα αν και δεν ήταν χρηματοδότης.
Έγινε η αιτία να διδαχθούν οι αθλητές καλούς τρόπους συμπεριφοράς και το "καλώς αγωνίζεσθε" αν και δεν ήταν εκπαιδευτικός. Κατάφερε να δώσει στον ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟ τη σημερινή του διοικητική δομή αν και δεν ήταν τεχνοκράτης.
Ήταν υπέρ της συνεργασίας των σωματείων της περιοχής για την προαγωγή του αθλήματος, αλλά και για την επίτευξη των σκοπών που υπηρετεί μια τέτοια προσπάθεια, αν και δεν ήταν πολιτικός.
Φτάνει μόνο που ήταν ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Ο Στέλιος Καλαϊτζής έφυγε από κοντά μας για πάντα το Γενάρη του '94, σε ηλικία μόλις 47 ετών. Όμως όσο η μπάλα θα χτυπάει στο παρκέ η μνήμη του δεν θα ξεχαστεί ποτέ.

 

 

 1994-95 4ος στη Γ’ Εθνική


Βαθμολογία Νοτίου Ομίλου Γ’ Εθνικής (14 αγώνες)

1) Έσπερος Καλλιθέας         27      41-7

2) ΑΟ Κηφισιάς                   26      38-13

3) ΑΟ Κελεός Ελευσίνας       24      36-18

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             22      32-23

5) ΑΟ Πολιτεία                   19      20-29

6) ΑΟ Παλαίμων Κορίνθου    19      20-31

7) ΑΟ Καλαμάτα 80             17      11-36

8) ΑΟ Διομήδης                  13        1-42

Αποτελέσματα

ΠΑΣ – Έσπερος                  0-3     2-3

ΠΑΣ – Κηφισιά          1-3     1-3

Διομήδης – ΠΑΣ                  0-3     0-3

Καλαμάτα 80 – ΠΑΣ             0-3     0-3

ΠΑΣ – Πολιτεία                   2-3     3-1

Κελεός – ΠΑΣ                     3-2     2-3

ΠΑΣ – Παλαίμων                 3-1     3-1


 

 

Ομάδα 1994-95: Μπάμπης Γαρταγάνης, Βαγγέλης Δούσης, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Χρήστος Καπούτσος, Σταύρος Κούνας, Λάμπρος Λώλης, Θοδωρής Μεταλληνός, Παντελής Νάσσης, Ηλίας Παυλίδης, Γιάννης Πετρούδης, Σταύρος Σιάνος, Γιάννης Τζώρτζης, Τάκης Τριανταφυλλίδης, Γιώργος Τσολάκης.

Προπονητής: Κώστας Σωτηρόπουλος

Πρόεδρος: Άγγελος Κυριακίδης

Έφορος: Κώστας Αμπελάς

 

1ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ «ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ» (28-30/10/1994)


 

Τελική κατάταξη

 

1) ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

2) ΑΟ Νεάπολης

3) ΑΕ Αγ. Παρασκευής

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ


 

Έφηβοι: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 3οι στην Ελλάδα

[Προπονητές Εφήβων: Μιχάλης Χατζηπέρος & Άγγελος Κυριακίδης]

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – Κτησιφών Παιανίας 3-0

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα


Γ’ φάση: ΓΣ Άργους – ΠΑΣ             0-3

ΠΑΣ – ΓΝΟ Άρης Νικαίας     3-2

ΠΑΣ – ΓΑΣ Λέσβου             3-0

 


Τελική φάση: Ορεστιάδα – ΠΑΣ     3-0


(Ορεστιάδα)  ΠΑΣ – ΓΕ Αγρινίου    3-2

ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.   1-3

 

 

Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Ορεστιάδας

2) ΑΣ Ιωνικός Ν. Φ.

3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

4) ΓΕ Αγρινίου


 

 

Παίδες:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 

1995-96 3ος στη Γ’ Εθνική


Βαθμολογία Νοτίου Ομίλου Γ΄ Εθνικής (10 αγώνες)

1) ΑΣ Καρλόβασι                 18      27-9

2) ΑΟ Χαλανδρίου               18      28-14

3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             17      25-15

4) Πανιώνιος ΓΣΣ                13      14-34

5) ΑΟ Κελεός Ελευσίνας       12      12-27

Αποτελέσματα

ΠΑΣ – Καρλόβασι                3-1     1-3

ΠΑΣ – Χαλάνδρι                 3-2     1-3

ΠΑΣ – Πανιώνιος                 3-0     2-3

ΠΑΣ – Κελεός                     3-1     3-2

ΠΑΣ – Πολιτεία                   3-0     3-0


6) ΑΟ Πολιτείας                  12      11-28

Ομάδα 1995-96: Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Σταύρος Κούνας, Λέτσας, Λάμπρος Λώλης, Μανουσάκης, Μελέτης, Θοδωρής Μεταλληνός, Μπούγιας, Τάσος Νταϊόγλου,

Γιάννης Πετρούδης, Σταύρος Σιάνος.

Προπονητής: Νίκος Μιχόπουλος.

Πρόεδρος & έφορος: Άγγελος Κυριακίδης

 

2ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ «ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ» (27-29/11/1995)


Ίωνες – Αγ. Παρασκευή       3-1

ΠΑΣ –Τυφώνας                  3-0

ΠΑΣ – Νέα Πέραμος             3-2

Ίωνες – Τυφώνας               3-0

Νέα Πέραμος – Τυφώνας      3-2

Ίωνες – ΠΑΣ                      3-0

Τελική Κατάταξη

1) AΠΣ Ίωνες

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) Κυζικός Νέα Πέραμος

4) Τυφώνας Ν. Ηρακλείου


Έφηβοι: 4οι στην ΕΣΠΑΑΑ

Μικρός Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΑΣ Ιωνικός Ν.Φ. – ΠΑΣ            3-1

 

 

Παίδες:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

1996-97   Πρωταθλητής Γ' Εθνικής – Άνοδος στην Β' Εθνική

 


Βαθμολογία Γ’ Εθνικής (22 αγώνες)

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             42      63-15

2) ΑΟ Πρέβεζα                   40      58-17

3) ΑΣ Κοροιβός Αμαλιάδας   36      52-31

4) ΓΑΣ Παμβοχαϊκός Κιάτου   35      52-31

5) Παναχαϊκή ΓΕ                 35      48-38

6) ΓΕ Χαλκίδας                   35      43-44

7) Πανιώνιος ΓΣΣ                34      47-37

8) ΑΟΝ Αργυρούπολης         34      46-42

9) Αναγέννηση Λαμίας         28      24-51

10) ΓΣ Βόλος                     28      23-53

11) ΓΕ Αγρινίου                  26      18-56

12) ΑΣ Ερμής Πατρών          23        4-63

Αποτελέσματα Γ’ Εθνικής

Χαλκίδα – ΠΑΣ                   0-3     0-3

ΠΑΣ – Κοροιβός                  2-3     3-1

Βόλος – ΠΑΣ                      0-3     0-3

ΠΑΣ – Αγρίνιο                    3-0     3-0

Παναχαϊκή – ΠΑΣ                2-3     0-3

ΠΑΣ – Ερμής Πατρών           3-0     3-0

Πρέβεζα – ΠΑΣ                   1-3     0-3

ΠΑΣ – Αναγ/ση Λαμίας         3-0     3-0

Πανιώνιος – ΠΑΣ                 0-3     3-1

Αργυρούπολη – ΠΑΣ            1-3     0-3

ΠΑΣ – Παμβοχαϊκός             3-2     3-2


 

 

 

Ομάδα 1996-97: Δημήτρης Δροσόπουλος, Μάρκος Θεολογίτης, Βασίλης Καλλιμάνης, Λάμπρος Λώλης, Θοδωρής Μεταλληνός, Νίκος Μπουρτζινάκος, Σοφιανός Μπουρτζώνης, Τάσος Νταϊόγλου,

Γιάννης Πετρούδης, Σταύρος Σιανός, Κώστας Σωτηρίου, Κώστας Χελιώτης.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.

Πρόεδρος & έφορος: Άγγελος Κυριακίδης.

 


3ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ  (8-10/11/1996)


Τυφώνας – Παράδεισος        0-3

ΠΑΣ – Κηφισιά          3-1

Κηφισιά – Παράδεισος 0-3

ΠΑΣ – Τυφώνας                 2-3

Κηφισιά – Τυφώνας             2-3

ΠΑΣ – ΑΟ Παράδεισος          3-2

Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) Τυφώνας Ν. Ηρακλείου

4) ΑΟ Κηφισιάς


Παίδες: 3οι στην ΕΣΠΑΑΑ

Μικρός Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – Παναθηναϊκός ΑΟ 3:2

 

 1997-98   2ος στη Β’ Εθνική (Κεντρικός όμιλος)


Βαθμολογία Β’ Εθνικής (16 αγώνες)

1) ΓΝΟ Άρης Νικαίας            28      42-6

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             22      30-24

3) ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία   21      30-24

4) Έσπερος Καλλιθέας         21      25-25

5) ΟΑ Χανίων                     21      25-25

6) ΓΣ Ηλιούπολης                21      25-27

7) ΑΟ Παραδείσου               20      8-24

8) ΑΟ Καρλόβασι                 14      1-42

Αποτελέσματα Β’ Εθνικής

ΠΑΣ – Έσπερος                  3-2     1-3

Ηλιούπολη – ΠΑΣ                3-2     1-3

ΠΑΣ – Καρλόβασι                3-0     3-0

Χανιά – ΠΑΣ                       0-3     1-3

ΠΑΣ – Ναυπηγεία                3-1     2-3

ΠΑΣ – Παράδεισος               3-1     0-3

Άρης Νικαίας – ΠΑΣ             3-0     3-1


 Ομάδα 1997-98: Δημήτρης Δροσόπουλος, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Μάρκος Θεολογίτης, Χρήστος Καλαμάκης, Βασίλης Καλλιμάνης, Μανόλης Καρύκας, Σταύρος  Κούνας, Θοδωρής Μεταλληνός, Τάσος Νταϊόγλου, Γιάννης Πετρούδης, Νάσος Σαραγάς, Σταύρος Σιανός, Κώστας Χελιώτης.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.

Πρόεδρος & έφορος: Άγγελος Κυριακίδης

4ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ  (28-30/11/1997)


ΠΑΣ – Τυφώνας                  3-0

Μεσσηνία – Παγκράτι           0-3

Παγκρατίου – Τυφώνας        3-0

ΠΑΣ – Μεσσηνία                  3-2

Μεσσηνία – Τυφώνας           0-3 χ.α.

ΠΑΣ – Παγκράτι                  3-2

Τελική κατάταξη

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2) ΑΟ Παγκρατίου

3) Τυφώνας Ν. Ηρακλείου

4) ΓΕ Μεσσηνίας


 

Έφηβοι:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 

Παίδες:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στην Α’ φάση.

 

1998-99 Πρωταθλητής Β' Εθνικής - Άνοδος στην Α2

 


Βαθμολογία 1ου ομίλου Β’ Εθνικής (16 αγώνες)

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ            29   42-18

2) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης 28   40-19

3) ΑΟ Παγκρατίου               27   40-20

4) ΑΓΣ Δραπετσώνας           25   35-30

5) ΑΣ Απόλλων Πατρών       25   34-27

6) Έσπερος Καλλιθέας         24   29-34

7) ΑΟ Ελληνικά Ναυπηγεία   20   21-37

8) Κυζικός Νέα Πέραμος       19   16-42

9) ΟΑ Χανίων                    17   14-44

Αποτελέσματα Β’ Εθνικής

Δεξαμενή – ΠΑΣ                 2-3     0-3

ΠΑΣ – Παγκράτι                  2-3     3-1

Ναυπηγεία – ΠΑΣ                0-3     1-3

ΠΑΣ – Δραπετσώνα              3-2     3-1

ΠΑΣ – Απόλλων                 3-0     0-3

ΠΑΣ – Νέα Πέραμος             3-1     3-0

Έσπερος – ΠΑΣ                  3-1     1-3

Χανιά – ΠΑΣ                       0-3     0-3



 

 

Ομάδα 1998-99: Μιχάλης Δαλέκος, Μπάμπης Ζαρωτιάδης, Δημήτρης Καθάρειος, Χρήστος Καλαμάκης, Βασίλης Καλλιμάνης, Θοδωρής Μεταλληνός, Τάσος Νταϊόγλου, Νάσος Σαραγάς (Απεβίωσε 11/1/1999), Σταύρος Σιανός, Άγγελος Σολκίδης, Κώστας  Χελιώτης.


Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.

Πρόεδρος & έφορος: Άγγελος Κυριακίδης

5ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ  (27-29/11/1998)


ΠΑΣ – Παράδεισος               3-1

Ίωνες – Έσπερος                0-3

ΠΑΣ – Ίωνες                      3-0

Έσπερος – Παράδεισος         3-2

Παράδεισος – Ίωνες            0-3

ΠΑΣ – Έσπερος                  3-2

Τελική κατάταξη

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2) Έσπερος Καλλιθέας

3) ΑΠΣ Ίωνες

4) ΑΟ Παράδεισος Αμαρουσίου


ΤΟΥΡΝΟΥΑ «Π. ΡΕΠΠΑΣ» (Καλλιθέα, 30/10-1/11/1998)


ΠΑΣ – Ολυμπιάδα                3-1

ΠΑΣ – Μίλωνας                  0-3

Έσπερος – ΠΑΣ                  3-1

Τελική κατάταξη

1) Έσπερος Καλλιθέας

2) Ολυμπιάδα Πατρών

3) Μίλωνας Ν. Σμύρνης

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ


Διεθνές φιλικό (Στ. Καλαϊτζής, 1/11/1998)

ΠΑΣ – Al Hilal SC (Σαουδική Αραβία) 2-3

Παίδες:

ΕΣΠΑΑΑ: Αποκλείστηκαν στη Β’ φάση από τους τελικούς.

 

 
 

ΝΑΣΟΣ ΣΑΡΑΓΑΣ

0 έφορος του τμήματος βόλεϊ του Πανερυθραϊκού, Άγγελος Κυριακίδης έζησε από κοντά και συνεργάστηκε στην ομάδα με το άτυχο παλικάρι, για ενάμιση χρόνο. Μέσα από τα δικά του μάτια ο Άγγελος Κυριακίδης, περιέγραψε στον "Tύπο Κηφισιάς", τον Νάσο Σαραγά, ενώ ήδη κάνει σχέδια για διεξαγωγή τουρνουά μπιτς - βόλεϊ στην μνήμη του κορυφαίου βολεϊμπολίστα: "0 Νάσος είχε γεννηθεί το 1964 στην Αντίς Αμπέμπα της Αιθιοπίας. Οι γονείς του ήταν 'Ελληνες οι οποίοι ήρθαν στην Αθήνα, όταν αυτός ήταν μικρός ακόμα. Ο πατέρας τoυ πέθανε τον Μάιο του 1998. Τραγικό είναι το ότι λίγους μήνες αργότερα, "έφυγε" και ο ίδιος. Η μητέρα του ασχολείται με το εμπόριο νημάτων. Είναι μία δουλειά που την είχε στήσει ο ίδιος ο Νάσος. Τελευταία μάλιστα είχε αρχίσει να τα πηγαίνει αρκετά καλά. Η μητέρα του εργαζόταν στο γραφείο και αυτός ήταν πάντα έξω και έτρεχε. Σαν βοηθό είχε κάποιο συναθλητή από την προηγούμενή του ομάδα. Τώρα τη δουλειά θα πρέπει να τη συνεχίσει η μάνα του και η αδερφή του. Ο Νάσος ξεκίνησε να παίζει βόλεϊ το 1979 στον Τυφώνα Ηρακλείου. Αγωνίστηκε στην παιδική, εφηβική αλλά και αντρική ομάδα μέχρι το 1989. Τότε έφυγε και πήγε για 8 χρόνια στον 'Ομιλο Φιλάθλων Νέας Ιωνίας (οι σημερινοί Ίωνες). Εκεί έμεινε μέχρι το καλοκαίρι του 1997 και εν συνεχεία ήρθε στον Πανερυθραϊκό. Σε μας έπαιξε την περσινή περίοδο και φέτος (1997-98). Ήταν επίσης αθλητής του μπιτς βόλεϊ. Τα καλοκαίρια έπαιρνε μέρος στα επίσημα τουρνουά της ομοσπονδίας και ήταν δίδυμο πάντα με τον Σπύρο Σαραντίτη (Ίωνες). Σαν αθλητής ο Νάσος Σαραγάς ήταν από τους καλύτερους. Ποτέ δεν είχε δημιουργήσει το παραμικρό, αγωνιζόταν καθαρά και από πάντα με τον προπονητή, τον Μιχάλη Xατζηπέρο, είχαμε την κρυφή επιθυμία, κάποτε αυτός ο άνθρωπος να ερχόταν να παίξει στην ομάδα μας.

Το κείμενο είναι απόσπασμα από την συνέντευξη
του '
Aγγελου Κυριακίδη στον "Τύπο Κηφισιάς"


1999-2000 7ος στην Α2 Εθνική
 
Βαθμολογία (22 αγώνες)

1) ΓΝΟ Άρης Νικαίας            41      60:28

2) Ολυμπιάδα Πατρών          40      58:31

3) Δόξα Δράμας                  39      57:22

4) Αριστοτέλης Σκύδρας       36      54:31

5) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 35      48:39

6) Εθνικός Αλεξανδρ/πολης 34      45:43

7) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             33      39:46

8) ΑΟ Σερρών                    29      36:48

9) Φάρος Κερατσινίου         29      35:50

10) ΑΠΣ Μακεδονικός          28      29:53

11) ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής         27      23:59

12) ΖαφειράκηςΝάουσας     25      26:60

Αποτελέσματα Α2

Εθνικός Αλεξ. – ΠΑΣ  2:3     3:2

Ζαφειράκης – ΠΑΣ     1:3     0:3

ΠΑΣ – Κομοτηνή       3:0     3:0

Μακεδονικός – ΠΑΣ   1:3     3:0

ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.   1:3     0:3

Ολυμπιάδα – ΠΑΣ      3:1     3:1

ΠΑΣ – Αριστοτέλης    3:2     0:3

Άρης Νικαίας – ΠΑΣ   3:0     1:3

ΠΑΣ – Φάρος           3:2     0:3

Δόξα Δράμας – ΠΑΣ   3:1     3:0

ΠΑΣ – Σέρρες           3:2     3:2


Κύπελλο Ελλάδος

Α΄ Γύρος: προκρίθηκε χωρίς αγώνα

Β’ Γύρος: ΠΑΣ – Δόξα Δράμας                  3:1

Γ’ Γύρος: ΠΑΣ – ΑΕΚ                     0:3

6ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (29-31/10/1999)


Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Παγκρατίου

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) ΑΟ Παγκρατίου

4) ΑΓΣ Δραπετσώνας

Αποτελέσματα

Δραπετσώνα – Ολυμπιάδα     0-3

ΠΑΣ – Παγκράτι                  3-1

ΠΑΣ – Ολυμπιάδα                2-3

Παγκράτι – Δραπετσώνα       3-1


 

Ομάδα 1999-2000: Άγγελος Αγγελής, Μιχάλης Δαλέκος, Δημήτρης Καθάρειος, Χρήστος Καλαμάκης, Βασίλης Καλλιμάνης, Γιώργος Κάρλος, Θοδωρής Μεταλληνός, Μπάμπης Μυτσκίδης, Τάσος Νταϊόγλου, Γιάννης Πετρούδης, Τηλέμαχος Προδρομίδης, Σταύρος Σιανός, Κώστας Χελιώτης.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.   Πρόεδρος & έφορος: Άγγελος Κυριακίδης.

 

 

Έφηβοι: δεν συμμετείχαν στα Πρωταθλήματα.

Παίδες: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 5οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Ντένης Σταθάτος)

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΣΧΟΛΗ ΧΑΤΖΗΒΕΗ   3-0

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ:     ΔΑΣ Ζεφυρίου – ΠΑΣ          3-0

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

 

Ημιτελική φάση: ΠΑΣ – Ζεφύρι                     3-0

(Ηράκλειο)               ΠΑΣ – Ορεστιάδα                0-3

ΠΑΣ – Αίας Ευόσμου            0-3

 

 

Παμπαίδες: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στην Ελλάδα (Προπονήτρια: Μαρία Χρυσάνθου)

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΓΣ ΚΕΡΑΤΕΑ    3-0

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΑΣΠ Ίωνες       3-0

Τελική Φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος (Πειραιάς, ΣΕΦ)


ΠΑΣ – Κερατέα                   3-0

Ηρακλής – ΠΑΣ                  3-1

Άρης Νικαίας – ΠΑΣ             0-3

ΠΑΣ – Ίωνες                      3-0

Ηρακλής – ΠΑΣ                  3-2

Τελική κατάταξη

1) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ


2000-2001               6ος στην Α2 Εθνική

Αποτελέσματα Α2


  1. 18/10/00       ΠΑΣ – Ρέθυμνο                  3-2     25-21, 23-25, 13-25, 25-19, 16-14
  2. 11/11/00       Κομοτηνή – ΠΑΣ                 0-3     18-25, 21-25, 17-25
  3. 25/11/00       Δεξαμενή – ΠΑΣ                 0-3     23-25, 21-25, 20-25
  4. 02/12/00       ΠΑΣ – Φάρος                     3-2     26-24, 23-25, 18-25, 25-23, 15-13
  5. 09/12/00       Κτησιφών – ΠΑΣ                 0-3     21-25, 22-25, 20-25
  6. 16/12/00       ΠΑΣ – Αριστοτέλης              2-3     25-14, 25-21, 19-25, 18-25, 8-15
  7. 23/12/00       Δόξα Δράμας – ΠΑΣ             3-2     25-17, 23-25, 16-25, 25-14, 15-13
  8. 06/01/01       ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.             0-3     18-25, 12-25, 33-35
  9. 13/01/01       Σέρρες – ΠΑΣ                     1-3     18-25, 25-19, 25-27, 17-25
  10. 20/01/01       Εθνικός Αλεξ. – ΠΑΣ            3-0     25-22, 25-11, 29-27
  11. 27/01/02       ΠΑΣ – Μακεδονικός             3-1     19-25, 25-19, 25-18, 25-19
  12. 03/02/01       ΠΑΣ – Κομοτηνή                 3-0     25-18, 38-36, 27-25
  13. 10/02/01       Ρέθυμνο – ΠΑΣ                  3-0     25-17, 25-18, 25-11
  14. 17/02/01       ΠΑΣ – Δεξαμενή                 3-1     25-22, 25-27, 25-16, 25-19
  15. 24/02/01       Φάρος – ΠΑΣ                     3-0     25-16, 25-14, 27-25
  16. 03/03/01       ΠΑΣ – Κτησιφών                 3-0     25-17, 25-16, 25-16
  17. 17/03/01       Αριστοτέλης – ΠΑΣ              3-2     25-19, 25-17, 17-25, 21-25, 15-9
  18. 24/03/01       ΠΑΣ – Δόξα Δράμας             3-1     23-25, 25-18, 26-24, 25-23
  19. 31/03/01       Ιωνικός Ν.Φ. – ΠΑΣ             3-2     25-19, 26-24, 27-29, 20-20, 15-12
  20. 07/04/01       ΠΑΣ – Σέρρες                     3-1     25-20, 22-25, 25-20, 25-23
  21. 21/04/01       ΠΑΣ – Εθνικός Αλεξ.            3-1     25-23, 22-25, 25-21, 25-18
  22. 28/04/01       Μακεδονικός – ΠΑΣ             3-0     25-23, 25-21, 25-20

Βαθμολογία (22 αγώνες)

1) ΟΠΕ Ρεθύμνου                          40      58-26

2) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας            39      56-24

3) Αριστοτέλης         Σκύδρας       39      56-27

4) Δόξα Δράμας                           37      49-35

5) Εθνικός Αλεξανδρούπολης          35      52-33

6) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ                       35      47-37

7) ΑΟ Φάρος Κερατσινίου               32      42-46

8) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης           31      40-49

9) ΑΠΣ Μακεδονικός                      28      33-54

10) Κτησιφών Παιανίας        28      29-54

11) ΑΟ Σερρών                            27      25-55

12) ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής                   25      15-62

ΚΥΠΕΛΛΟ ΕΛΛΑΔΟΣ

Α’ Φάση:       ΑΠΣ Μακεδονικός – ΠΑΣ                0-3     23-25, 14-25, 20-25

Β’ Φάση:       – ΠΑΣ                                       3-

Ομάδα 2000-01: Άγγελος Αγγελής, Μιχάλης Δαλέκος, Παναγιώτης Δράκος, Δημήτρης Καθάρειος, Χρήστος Καλαμάκης, Γιώργος Κάρλος, Μπάμπης Μυτσκίδης, Τάσος Νταϊόγλου, Τηλέμαχος Προδρομίδης, Σταύρος Σιανός, Άγγελος Σολκίδης, Κώστας Χελιώτης.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.

Πρόεδρος & έφορος: Άγγελος Κυριακίδης.

 

 

7ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (20-22/10/2000)


Αποτελέσματα

ΠΑΣ – Δεξαμενή

Ιωνικός Ν.Φ. – Κτησιφών

Δεξαμενή – Κτησιφών

ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.

Τελική κατάταξη

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2)

3)

4)


Έφηβοι: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 6οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

ΕΣΠΑΑΑ: 1οι στον Α’ προκριματικό όμιλο. Προκρίθηκαν στην Β’ φάση, όπου & αναδείχθηκαν Πρωταθλητές, με 5 νίκες σε όμιλο 5 ομάδων.

 

Τελική Βαθμολογία Βαθμοί σετ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ          10         15-2

ΔΑΣ ΖΕΦΥΡΙΟΥ                   9        13-4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ               8         10-7


Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Δραπετσώνα)

ΠΑΣ – Ορεστιάδα         0-3

ΠΑΣ – Άρης Νικαίας     0-3

ΠΑΣ – Αίας Ευόσμου    0-3

ΠΑΣ – Άθληση Ηρακλείου 3-1

ΠΑΣ – ΓΕ Καρδίτσας     1-3

Τελική κατάταξη

1) ΓΝΟ Άρης Νικαίας

2) Αίας Ευόσμου

3) ?

4) ?

5) ?

6) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ


 

Παίδες: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)
 

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ            3-0

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – Πανελλήνιος ΓΣ        3-0

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα


ΠΑΣ – Ίκαρος Έδεσσας                  3-0

ΠΑΣ – Μίλωνας                            3-1

ΠΑΣ – Ηρακλής                            1-3

ΠΑΣ – Ολυμπιακός(Ημιτελικός)       3-1

ΠΑΣ – Ηρακλής(Τελικός)                2-3

Τελική Κατάταξη

1) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) Ολυμπιακός ΣΦΠ


 

Παμπαίδες: 3οι στην ΕΣΠΑΑΑ

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΑΣΠ  ΙΩΝΕΣ        1-3

Μικρός Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – Σχολή Μωραΐτη    3-1

2001-2002           5ος στην Α2 Εθνική


 

Αποτελέσματα Α2

  1. 10/11/01       ΠΑΣ – Δόξα Δράμας             3-1     22-25, 25-21, 25-19, 25-21
  2. 17/11/01       Μακεδονικός – ΠΑΣ             3-2     25-18, 20-25, 19-25, 25-18, 15-7
  3. 24/11/01       ΠΑΣ – Δεξαμενή                 3-1     25-23, 23-25, 25-19, 25-22
  4. 01/12/01       Εθνικός Αλεξ. – ΠΑΣ            3-0     25-22, 25-12, 25-20
  5. 08/12/01       ΠΑΣ – Φάρος                     2-3     24-26, 21-25, 25-19, 25-19, 11-15
  6. 15/12/01       Παγκράτι – ΠΑΣ                  3-0     26-24, 25-17, 27-25
  7. 12/01/02       Αριστοτέλης – ΠΑΣ              2-3     24-26, 27-25, 22-25, 25-15, 8-15
  8. 16/01/02       ΠΑΣ – Προολυμπιακή 2-3     25-20, 25-25, 18-25, 22-25, 11-15
  9. 23/01/02       ΠΑΣ – Λαμία                       3-0     27-25, 25-20, 25-20
  10. 26/01/02       ΠΑΣ – Κτησιφών                 3-0     25-19, 25-17, 25-15
  11. 02/02/02       ΕΑ Πατρών – ΠΑΣ               3-1     21-25, 25-17, 25-20, 25-21
  12. 10/02/02       Δόξα Δράμας – ΠΑΣ             3-1     25-12, 25-22, 20-25, 25-21
  13. 16/02/02       ΠΑΣ – Μακεδονικός             2-3     23-25, 25-16, 22-25, 28-26, 13-15
  14. 23/02/02       Δεξαμενή – ΠΑΣ                 3-0     25-21, 25-15, 25-21
  15. 02/03/02       ΠΑΣ – Εθνικός Αλεξ.            3-0     25-18, 25-19, 25-21
  16. 09/03/02       Φάρος – ΠΑΣ                     0-3     24-26, 17-25, 19-25
  17. 23/03/02       ΠΑΣ – Παγκράτι                  2-3     25-22, 20-25, 26-24, 21-25, 14-16
  18. 30/03/02       Λαμία – ΠΑΣ                       0-3     21-25, 18-25, 24-26
  19. 07/04/02       ΠΑΣ – Αριστοτέλης              3-1     25-21, 25-21, 22-25, 25-20
  20. 15/04/02       ΠΑΣ – Προολυμπιακή           2-3     23-25, 16-25, 25-18, 25-22, 5-15
  21. 20/04/02       Κτησιφών – ΠΑΣ                 3-2     25-20, 24-26, 17-25, 25-15, 15-9
  22. 27/04/02       ΠΑΣ – ΕΑ Πατρών               3-1     21-25, 28-26, 29-27, 25-22

 

Βαθμολογία (20 αγώνες)

1) ΕΑ Πατρών                               35      51-26

2) Εθνικός Αλεξανδρούπολης          34      47-29

3) ΑΟ Παγκρατίου                         32      46-29

4) ΓΣ Λαμίας                                32      43-33

5) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ                       30      42-36

6) Αριστοτέλης Σκύδρας                 30      37-43

7) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης           29      39-43

8) ΑΠΣ Μακεδονικός                      29      36-46

9) Δόξα Δράμας                            29      32-42

10) Κτησιφών Παιανίας                   28      33-48

11) Φάρος Κερατσινίου                  22      25-56

Κύπελλο Ελλάδος

Α’ Φάση:       Φάρος Κερατσινίου – ΠΑΣ     1-3     29-27, 15-25, 19-25, 18-25

Β’ Φάση         :        ΠΑΣ – ΓΣ Λαμίας                 3-2     22-25, 27-25, 25-23, 23-25, 18-16

Γ’ Φάση         :        ΠΑΣ – ΟΠΕ Ρεθύμνου          0-3     21-25, 22-25, 19-25

8ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (19-21/10/2001)

Αποτελέσματα

ΠΑΣ – Μεταμόρφωση           2-3

Φάρος – Παγκράτι               0-3

Μεταμόρφωση – Παγκράτι     2-3

ΠΑΣ – Φάρος                     3-0

Μεταμόρφωση – Φάρος                 3-1

ΠΑΣ – Παγκράτι                           1-3

 

Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Παγκρατίου

2) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης

3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

4) Φάρος Κερατσινίου


 

Ομάδα 2001-02: Άγγελος Αγγελής, Γιώργος Γιουβανάκογλου, Μιχάλης Δαλέκος, Παναγιώτης Δράκος, Ορέστης Καπετανόπουλος, Χρήστος Καλαμάκης, Άρης Καραγιώργης, Γιώργος Κάρλος, Γιάννης Μπαρούτας, Νίκος Μπουγάς, Γιώργος Παπασιδέρης, Μανόλης Ροδοβίτης, Κώστας Τασούλας, Κώστας Χελιώτης.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.

Πρόεδρος: Άγγελος Κυριακίδης.


 

Έφηβοι: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

ΕΣΠΑΑΑ: 1οι στο Γ’ προκριματικό όμιλο. Προκρίθηκαν στη Β’ φάση. Αναδείχτηκαν Πρωταθλητές σε όμιλο 5 ομάδων με 5 νίκες.

 

Τελική Βαθμολογία Βαθμοί σετ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ          10         15-4

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ               9        14-4

ΑΕΚ                                 8         12-9

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ημιτελική Φάση: ΠΑΣ – Κοροιβός Αμαλιάδας             3-1

ΠΑΣ – Αναγέννηση Λαμίας              3-0

Τελική Φάση (Θεσσαλονίκη)

ΠΑΣ – ΑΟ Σερρών               3-2

Ηρακλής – ΠΑΣ                  3-1

Τελική Κατάταξη

1) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) Κοροιβός Αμαλιάδας

4) ΑΟ Σερρών


 

Παίδες: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 3οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

 

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΑΕΚ                                3-0

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΓΣ Απόλλων Σμύρνης        3-1

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

 


Ημιτελική Φάση: ΠΑΣ – Απόλλων     3-0

(Κάλυμνος)    ΠΑΣ – ΑΕΚ              3-1

ΠΑΣ – Ηρακλής        0-3

Μικρός Τελικός:

ΠΑΣ – Απόλλων        3-2

(Κάλυμνος)

Τελική κατάταξη

1) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

2) ΑΕ Νίκαια

3) Πανερυθραϊκός ΑΣ

4) ΓΣ Απόλλων Σμύρνης


 

 

 

Παμπαίδες:

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ

7οι στον Α’ προκριματικό όμιλο. Αποκλείστηκαν από τη συνέχεια.

 

2002-2003               5ος στην Α2 Εθνική


Αποτελέσματα Α2

  1. 19/11/02       ΠΑΣ – Αριστοτέλης    2-3     26-24, 22-25, 25-22, 13-15
  2. 16/11/02       ΑΕΚ – ΠΑΣ               3-0     25-20, 25-18, 25-23
  3. 23/11/02       ΠΑΣ – Μακεδονικός   2-3     25-15, 28-30, 17-25, 25-22, 13-15
  4. 30/11/02       ΠΑΣ – Δεξαμενή       3-0     25-17, 25-17, 25-18
  5. 07/12/02       Δόξα Δράμας – ΠΑΣ   0-3     15-25, 22-25, 20-25
  6. 14/12/02       Ιωάννινα – ΠΑΣ        3-1     20-25, 25-21, 25-13, 25-23
  7. 21/12/02       ΠΑΣ – Παγκράτι        3-2     22-25, 25-20, 25-21, 21-25, 23-21
  8. 18/01/03       ΠΑΣ – Λαμία             3-0     25-15, 25-23, 25-22
  9. 22/01/03       Ιωνικός Ν.Φ. – ΠΑΣ   1-3     22-25, 19-25, 25-20, 21-25
  10. 25/01/03       Επίκουρος – ΠΑΣ       3-1     25-17, 23-25, 25-22, 25-19
  11. 27/01/03       ΠΑΣ – Προολυμπιακή 3-1     26-24, 20-25, 25-17, 25-13
  12. 08/02/03       Αριστοτέλης – ΠΑΣ    3-2     23-25, 25-19, 25-19, 23-25, 15-12
  13. 15/02/03       ΠΑΣ – ΑΕΚ               2-3     20-25, 25-12, 25-21, 27-29, 15-17
  14. 01/03/03       ΠΑΣ – Δεξαμενή       1-3     31-29, 22-25, 23-25, 16-25
  15. 15/03/03       ΠΑΣ – Δόξα Δράμας   3-0     25-17, 25-18, 25-14
  16. 22/03/03       ΠΑΣ – Ιωάννινα        3-0     25-19, 25-19, 25-21
  17. 02/04/03       Παγκράτι – ΠΑΣ        3-0     25-18, 25-19, 25-13
  18. 05/04/03       ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.   2-3     20-25, 25-23, 22-25, 25-20, 13-15
  19. 12/04/03       Λαμία – ΠΑΣ             0-3     25-23, 25-20, 25-16
  20. 19/04/03       ΠΑΣ – Επίκουρος       3-1     25-20, 25-24, 26-28, 25-20

 

Βαθμολογία (20 αγώνες)

1) ΑΕΚ                                        50      55-20

2) ΑΟ Παγκρατίου                         46      51-22

3) Αριστοτέλης Σκύδρας                38      49-34

4) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας           36      47-37

5) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ                       32      42-36

6) ΓΣ Λαμίας                                30      37-39

7) Επίκουρος Πολίχνης                   28      38-39

8) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης           28      34-39

9) ΑΓΣ Ιωαννίνων                         24      30-40

10 ΑΠΣ Μακεδονικός                     18      28-47

11) ΑΕ Δόξα Δράμας                      0        2-60

 


Ομάδα 2002-03: Άγγελος Αγγελής, Παναγιώτης Δράκος, Άρης Καραγιώργης, Ορέστης Καπετανόπουλος, Γιάννης Μπαρούτας, Νίκος Μπουγάς, Θοδωρής Παπαθωμόπουλος, Γιώργος Παπασιδέρης, Μανόλης Ροδοβίτης, Κώστας Τασούλας, Στάθης Χανδρινός, Κώστας Χελιώτης,  Σπύρος Χρυσανθακόπουλος.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.

Πρόεδρος: Άγγελος Κυριακίδης

9ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (26-28/10/2002)


Αποτελέσματα

ΠΑΣ – Δεξαμενή                 3-2

Παγκράτι – Ιωνικός Ν.Φ.      2-3

ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.            3-2

Παγκράτι – Δεξαμενή          3-0

Δεξαμενή – Ιωνικός Ν.Φ.     3-2

ΠΑΣ – Παγκράτι                  1-3

Τελική κατάταξη

1) ΑΟ Παγκρατίου

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας

4) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης

 
Έφηβοι: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Βασίλης Καλλιμάνης)
 
 
ΕΣΠΑΑΑ: Πρωταθλητές με 4 νίκες σε όμιλο 4 ομάδων.

 

Τελική Βαθμολογία Βαθμοί σετ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ           8         12-2

ΑΕΚ                                 6          8-8

ΑΕ ΓΚΡΑΒΑΣ                      6          7-9

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα
 

Τελική Φάση (Δραπετσώνα)


ΠΑΣ – Ολυμπιακός               3-1

ΠΑΣ – Νάουσα                   3-0

ΠΑΣ – Ολυμπιάδα                3-0

Ηρακλής – ΠΑΣ                  3-0

Τελική κατάταξη

1) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) Ολυμπιακός ΣΦΠ

4) Ολυμπιάδα Πατρών


Παίδες: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & συμμετοχή στην Τελική Φάση του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος

(Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

ΕΣΠΑΑΑ: 2η θέση

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Προκριματική Φάση (Ν. Ερυθραία) ΠΑΣ – Ίρις Σύρου                3-0

ΠΑΣ – Άνω Πόλη Άρτας        3-0

ΕΑ Πατρών – ΠΑΣ               3-1

 

Προημιτελική Φάση (Μετς) ΠΑΣ – Ηρακλής                  1-3

ΠΑΣ – ΑΕΚ                         0-3

 

 

Παμπαίδες: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 6οι στην Ελλάδα

 

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ   3-2

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΑΟ Βάρης – ΠΑΣ                 3-1

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Ημιτελική Φάση (Μετς):        ΠΑΣ – ΑΓΣ Ιωαννίνων         1-3

ΠΑΣ – Ηρακλής                  1-3

 

2003-2004               4ος στην Α2 Εθνική

 

Αποτελέσματα Α2

 

  1. 18/10/03       ΠΑΣ – Μίλωνας                  3-2     32-30, 25-23, 18-25, 20-25, 15-13
  2. 25/10/03       Ολυμπιάδα Π. – ΠΑΣ            0-3     17-25, 18-25, 20-25
  3. 01/11/03       ΠΑΣ – Λαμία                       3-2     26-24, 16-25, 25-23, 16-25 15-11
  4. 08/11/03       Μακεδονικός – ΠΑΣ             3-1     24-26, 25-22, 35-33, 25-22
  5. 15/11/03       ΠΑΣ – Αριστοτέλης              3-2     32-30, 25-23, 18-25, 20-25, 15-13
  6. 22/11/03       ΠΑΣ – Επίκουρος                 3-1     25-23, 25-14, 23-25, 25-21
  7. 29/11/03       Ιωνικός Ν.Φ. – ΠΑΣ             1-3     25-23, 23-25, 26-28, 21-25
  8. 06/12/03       ΠΑΣ – Πανελλήνιος             0-3     24-26, 23-25, 17-25
  9. 13/12/03       Δεξαμενή – ΠΑΣ                 3-1     25-18, 25-23, 12-25, 25-19
  10. 20/12/03       ΠΑΣ – Ν. Μουδανιά             3-0     27-25, 25-22, 25-19
  11. 10/01/04       Ιωάννινα – ΠΑΣ                  2-3     23-25, 29-27, 25-19, 27-29, 8-15
  12. 17/01/04       Μίλωνας – ΠΑΣ                  2-3     23-25, 21-25, 25-23, 25-18, 13-15
  13. 24/01/04       ΠΑΣ – Ολυμπιάδα Π.            3-0     25-15, 25-19, 25-19
  14. 21/01/04       Λαμία – ΠΑΣ                       1-3     22-25, 21-25, 25-23, 20-25
  15. 07/02/04       ΠΑΣ – Μακεδονικός             3-0     25-18, 25-18, 25-16
  16. 18/02/04       Αριστοτέλης – ΠΑΣ              0-3     19-25, 20-25, 25-27
  17. 28/02/04       Επίκουρος – ΠΑΣ                 3-1     20-25, 25-21, 25-19, 25-22
  18. 03/03/04       ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.             3-0     25-23, 25-16, 25-18
  19. 17/03/04       Πανελλήνιος – ΠΑΣ             3-0     25-20, 25-19, 25-19
  20. 20/03/04       ΠΑΣ – Δεξαμενή                 3-2     25-23, 25-23, 23-25, 19-25, 15-10
  21. 27/03/04       Ν. Μουδανιά – ΠΑΣ             3-1     25-23, 27-29, 25-22, 25-21
  22. 31/03/04       ΠΑΣ – Ιωάννινα                  3-0     25-0, 25-0, 25-0 [άνευ αγώνος]

Βαθμολογία Α2 (22 αγώνες)

1) Πανελλήνιος ΓΣ                        57      60-15

2) Μίλωνας Ν. Σμύρνης                 49      55-26

3) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης           46      53-32

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ                       42      52-33

5) ΓΣ Λαμίας                                41      47-35

6) ΑΓΣ Ιωαννίνων                         40      46-36

7) Επίκουρος Πολίχνης                  40      46-38

8) ΠΟ Νέων Μουδανιών                 25      34-47

9) ΑΠΣ Μακεδονικός                      24      34-50

10) Αριστοτέλης Σκύδρας               22      33-51

11) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας          9        20-61

12) Ολυμπιάδα Πατρών                  1        10-66

 

Ομάδα 2003-04: Άγγελος Αγγελής, Σταύρος Βλαχάκης, Γιάννης Δημητρίου, Παναγιώτης Δράκος, Γιώργος Μπαλαγιάννης, Νίκος Μπουγάς, Βασίλης Πανδής, Θοδωρής Παπαθωμόπουλος, Γιώργος Παπασιδέρης, Μανόλης Ροδοβίτης, Στάθης Χανδρινός, Κώστας Χελιώτης.

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.   Πρόεδρος: Άγγελος Κυριακίδης

10ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (11-12/10/2003)


Αποτελέσματα

ΠΑΣ – Ιωνικός Ν.Φ.                   3-0

Δεξαμενή – Πανελλήνιος                       3-2

ΠΑΣ – Δεξαμενή                                    3-0

Πανελλήνιος – Ιωνικός Ν.Φ.      3-0

Τελική κατάταξη

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης

3) Πανελλήνιος ΓΣ

4) Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας


Έφηβοι: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & 4οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Βασίλης Καλλιμάνης)

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: Πρωταθλητές

Τελική Βαθμολογία Βαθμοί σετ

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             57      59-11

2) Απόλλων Σμύρνης           50      53-14

3) ΑΕ Γκράβας                   59      54-15

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

 

Ημιτελική Φάση: ΓΕ Ηρακλείου – ΠΑΣ         1-3


ΠΑΣ – Παγχιακός            3-0

Απόλλων – ΠΑΣ             1-3

ΠΑΣ – ΑΕ Νίκαια             1-3

Βαθμολογία

1) ΑΕ Νίκαια                       12      12-2

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ            9        10-5

3) Απόλλων Σμύρνης          6        8-7

4) Παγχιακός                     3        3-9

5) ΓΕ Ηρακλείου                 0       2-12
 

 

Τελική Φάση (Σκύδρα)

ΠΑΣ – Αριστοτέλης                   3-1

ΠΑΣ – Μακεδονικός

ΠΑΣ – ΑΕ Νίκαια


 

Παίδες: Πρωταθλητές ΕΣΠΑΑΑ & συμμετοχή στα ημιτελικά του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος

(Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

 

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ:


Τελική Φάση: Βάρη – ΠΑΣ                 0-3

ΠΑΣ – Σχολή Μωραΐτη  3-0

Κολέγιο – ΠΑΣ            0-3

Τελική Κατάταξη

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

2) ΑΟ Βάρης «Ο Ανάγυρους»

3) ΑΟ Κολεγίου Αθηνών


Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 
Ημιτελική Φάση (Γουδί):       ΠΑΣ – Ζαφειράκης              3-0

ΠΑΣ – Ηρακλής                 0-3

ΠΑΣ – Άρης                      1-3

Παμπαίδες: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 2οι στην Ελλάδα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

Ημιτελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΚΟΛΛΕΓΙΟ ΑΘΗΝΩΝ   3-1

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΑΕ Αγ. Παρασκευής – ΠΑΣ     3-1

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Μετς) 


Ημιτελικοί:     ΠΑΣ – Νίκη Αιγινείου 3-0

ΠΑΣ – ΑΟ «Γ. Ζώης» 3-2

ΠΑΣ – Φθία Λαμίας    3-1

Τελικός:        ΠΑΣ – Ηρακλής         1-3

Τελική κατάταξη

1) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 
2004-2005       2ος στην Α2 – Άνοδος στην Α1!!!
 

Αποτελέσματα A2

  1. 30/10/04       ΠΑΣ – Σέρρες           3-1     25-16, 23-25, 25-22, 25-22
  2. 07/11/04       Μακεδονικός – ΠΑΣ   1-3     23-25, 17-25, 25-15, 13-25
  3. 13/11/04       ΠΑΣ – Άρης             3-2     33-35, 21-25, 25-17, 25-21, 15-13
  4. 20/11/04       Επίκουρος – ΠΑΣ       3-1     22-25, 25-18, 25-19, 25-20
  5. 27/11/04       ΠΑΣ – Αριστοτέλης    3-0     25-15, 25-16, 25-21
  6. 04/12/04       ΠΑΣ – Δεξαμενή       3-0     25-16, 25-22, 25-19
  7. 11/12/04       Λαμία – ΠΑΣ             3-0     25-23, 25-22, 25-18
  8. 18/12/04       ΠΑΣ – ΑΕΚ               3-1     22-25, 25-15, 26-25, 25-20
  9. 08/01/05       Ιωάννινα – ΠΑΣ        1-3     20-25, 28-26, 21-25, 20-25
  10. 15/01/05       ΠΑΣ – Μεσσηνία        3-0     25-17, 27-25, 25-18
  11. 22/01/05       Ν. Μουδανιά – ΠΑΣ   3-2     25-20, 18-25, 25-23, 21-25, 15-9
  12. 29/01/05       Σέρρες – ΠΑΣ           2-3     23-25, 30-28, 25-18, 20-25, 12-15
  13. 05/02/05       ΠΑΣ – Μακεδονικός   3-0     27-25, 25-12, 25-17
  14. 12/02/05       Άρης – ΠΑΣ             2-3     22-25, 18-25, 25-19, 25-17, 13-15
  15. 19/02/05       ΠΑΣ – Επίκουρος       3-1     25-18, 18-25, 25-22, 25-22
  16. 28/02/05       Αριστοτέλης – ΠΑΣ    0-3     17-25, 23-25, 18-25
  17. 05/03/05       Δεξαμενή – ΠΑΣ       1-3
  18. 19/03/05       ΠΑΣ – Λαμία             2-3     28-30, 27-25, 25-17, 23-25, 10-15
  19. 27/03/05       ΑΕΚ – ΠΑΣ               3-2     15-25, 25-21, 26-28, 25-17, 15-13
  20. 02/04/05       ΠΑΣ – Ιωάννινα        3-0     25-15, 25-11, 25-22
  21. 09/04/05       Μεσσηνία – ΠΑΣ        1-3     21-25, 28-18, 16-25, 24-26
  22. 16/04/05       ΠΑΣ – Ν. Μουδανιά   3-1     24-26, 29-27, 25-17, 25-16

Βαθμολογία Α2 (22 αγώνες)

1) ΓΣ Λαμίας                           53      58-23

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ                 51      58-29

3) ΠΟ Ν. Μουδανιών                41      49-33

4) ΓΕ Μεσσηνίας                      41      53-40

5) Επίκουρος Πολίχνης              34      45-39

6) Αριστοτέλης Σκύδρας            31      34-43

7) ΑΕΚ                                   29      43-46

8) Άρης Θεσσαλονίκης              29      40-46

9) ΑΠΣ Μακεδονικός                25      34-48

10) Δεξαμενή Μεταμόρφωσης    24      34-48

11) ΑΓΣ Ιωαννίνων                  21      32-52

12) ΑΟ Σερρών                       12      27-60

Ομάδα 2004-2005:

Βασίλης Πανδής, Μανόλης Ροδοβίτης, Θοδωρής Παπαθωμόπουλος,Δημήτρης Ζαχαρόπουλος, Κώστας Χελιώτης, Σπύρος Κυριακάκης

Στάθης Χανδρινός, Δημήτρης Μανιόπουλος, Γιάννης Μακρόπουλος, Γιώργος Μπαλαγιάννης,  Νίκος Κρέτσης, Νίκος Σπανός, Δημήτρης Γεωργάς

Προπονητής: Μιχάλης Χατζηπέρος.   Πρόεδρος: Άγγελος Κυριακίδης.

11ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ (16-17/10/2004)

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – Ρέθυμνο      2-3                   Τελική κατάταξη

Νίκαια – Μίλωνας                      3-0                   1) ΑΕ Νίκαια

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – Μίλωνας      3-0                   2) ΟΠΕ Ρεθύμνου

Νίκαια – Ρέθυμνο                      3-0                   3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

4) Μίλωνας Ν. Σμύρνης

Έφηβοι: ΕΦΗΒΟΙ: 1οι στην Αθήνα & 5οι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)
 

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: 1η  θέση                             

Τελική Βαθμολογία Βαθμοί σετ

1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ             15      15-1

2) ΑΕΚ                              11      13-7

3) ΑΕ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ         10      11-8

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Προημιτελική φάση:

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΠΑΓΧΙΑΚΟΣ                 3-1

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ               3-0

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ             3-1

ΠΑΣ - ΓΕ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ                    1-3

Παίδες: 2οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 5οι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)
 

 

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: 2η θέση


 

 

Τελική Φάση:Κολέγιο – ΠΑΣ               3-2

ΠΑΣ – Αγία Παρασκευή  3-1

ΑΟ Βάρης  – ΠΑΣ          3-2

Τελική Κατάταξη

1) ΑΟ Βάρης «Ο Αναγυρούς»

2) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

3) ΑΟ Κολεγίου Αθηνών

4) Αγία Παρασκευή


Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 
Ημιτελική Φάση (Δραπετσώνα):

ΠΑΣ – Ελλάς Σύρου                                3-0

ΠΑΣ – ΓΕ Ηρακλείου                               3-2

Τελική Φάση (Μίκρα)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ              3-2

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ - ΕΑ ΠΑΤΡΩΝ                 3-2

ΑΡΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ                         3-1

 Παμπαίδες: 3οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 4οι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Προπονητής: Δημήτρης Δροσόπουλος)

 

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: 3η θέση

Ημιτελικός: Σχολή Μωραϊτη - ΠΑΣ              3-1

3η – 4η θέση: ΠΑΣ – ΓΣ Απόλλων              3-1

 

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Μετς – Νέα Ερυθραία) 


ΠΑΣ – ΑΕ Αρμενίων             3-2

ΠΑΣ – ΑΟ Γιούχτας              3-0

ΠΑΣ – ΑΕ Γκράβας              3-2

ΠΑΣ – ΓΑΣ Αρχέλαος Κατερίνης                2-3

ΠΑΣ – ΓΣ Ηρακλής Θες/νίκης                   2-3

 

Τελική κατάταξη

1) Ολυμπιακός ΣΦΠ

2) ΓΑΣ Αρχέλαος

3) Ηρακλής Θεσσαλονίκης

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

2005-2006       11ος στην Α1

Αποτελέσματα Α1

1. 08/10/05         ΠΑΣ – Γ.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ                 1 - 3      14-25, 25-22, 18-35, 14-25

2. 15/10/05         Γ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ – ΠΑΣ                   3 – 0      25-19,  25-17,  25-21

3. 22/10/05         ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Σ.Φ.Π.- ΠΑΣ       3 – 0      25-22, 25-18,  25-18

4. 29/10/05          Μ.Γ.Σ.ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΣ            3  - 2      25-15, 17-25, 22-25, 25-16, 15-13

5. 12/11/05         ΠΑΣ – Γ.Σ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ         0 – 3      16-25, 22-25, 23-25

6. 05/11/05         Π.Α.Ο.Κ. – ΠΑΣ                        3 – 0      26-24, 25-18, 26-24

7. 19/11/05         Α.Ο.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΣ      3 – 0       25-21, 25-22, 25-21

8. 26/11/05         Α.Ο. ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΑΣ           3 – 2       25-17, 26-28, 14-25, 25-17, 15-08

9. 05/12/05       ΠΑΣ – Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΟΣ 3 – 2      25-20, 23-25, 25-22, 18-25, 15-13

10.10/12/05         Α.Ε.ΝΙΚΑΙΑ – ΠΑΣ                     3 – 2      19-25, 25-21, 3-25, 25-21, 12-15

11.17/12/05         Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ – ΠΑΣ                    3 – 0      25-19, 25-12, 25-15

12.07/01/06         Γ.Σ.ΗΡΑΚΛΗΣ  - ΠΑΣ                  3 – 0      25-18, 27-25, 25-16

13.14/01/06         ΠΑΣ  -  Γ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ                    0 – 3      22-25, 23-25, 18-25

13.21/01/06      ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΠΑΣ                 0 – 3      23-25, 22-25, 23-25

14.29/01/06         Μ.Γ.Σ.ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΣ                3 - 1      28-26, 23-25, 25-16,25-20

15.04/02/06         Π.Α.Ο.Κ  -  ΠΑΣ                          3 – 0     25-17, 33-31, 25-18

16.11/02/06         Γ.Σ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΠΑΣ            3 – 2     25-21, 25-23, 29-31,24-26,15-08

17.18/02/06         Α.Ο.ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΠΑΣ         3 – 0     25-19, 25-15, 25-18

18.25/02/06         Α.Ο.ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΠΑΣ 2 – 3     19-25, 16-25, 25-18, 25-18, 12-15

19.05/03/06         Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ  - ΠΑΣ              3 – 0      25-18, 25-15, 25-23

20.11/03/06         Α.Ε.ΝΙΚΑΙΑ  - ΠΑΣ 0 – 3 21-25, 16-25, 21-25

21.18/03/06         ΠΑΣ  - Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ                      3 – 0      17-25, 19-25, 19-25

PLAY OUT 08/04/06         Μ.Γ.Σ.ΕΘΝΙΚΟΣ – ΠΑΣ             3 – 1       25-20, 25-20, 22-25, 25-23

PLAY OUT 15/04/06      Γ.Σ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ – ΠΑΣ         3 – 2    20-25, 25-22, 30-28, 21-25, 15-10

PLAY OUT19/4/06   ΠΑΣ – Μ.Γ.Σ.ΕΘΝΙΚΟΣ                 3 – 1    19-25,25-19,21-25,19-25

PLAY OUT29/04/06  ΠΑΣ  - Γ.Σ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ        3 – 1     17-25, 25-27, 27-25, 17-25

Βαθμολογία Α1(22 αγώνες)

1)   ΠΑΝΑΘΗΝΑΊΚΟΣ                             60           63-15

2)   Γ.Σ. Ηρακλής                                   59          64-16

3)   ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ                                  47           52-25

4)   Π.Α.Ο.Κ.                                          42          52-36

5)   Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ                                     40          48-34

6)   Α.Ο.ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ                               32          43-45

7)   Γ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ                                       31          37-43

8)   Α.Ο.ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ                               23          31-51

9)   ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.                            21          34-51

10) ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ                      20           32-54

11) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΤΕΧΝΟΣΤΑΛ            15           23-57

12) Α.Ε.ΝΙΚΑΙΑΣ                                        6          12-64

12 ο ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΣΤΕΛΙΟΣ ΚΑΛΑΪΤΖΗΣ 24-25/09/2005

Γ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ          - Γ.Σ. ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ        3-0         Τελική κατάταξη

Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ         – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ           3-2         1) Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ  - Γ.Σ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ         2-3          2) Γ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ

Ε.Α.ΠΑΤΡΩΝ         - Γ.Σ.ΛΑΜΙΑΣ                   3-0          3) Γ.Σ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ

4) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ

 

 

 

 

ΟΜΑΔΑ ΑΝΔΡΩΝ

Σπύρος Κυριακάκης,Μαssimo Torcello,Fabrice Bry,Pascual Rafael, Νίκος Καραγιάννης,Βασίλης Πάδης,Δημήτρης Μανιόπουλος Θοδωρής Παπαθωμόπουλος,Νίκος Κρέτσης,Άρης Χατζηκάλφας,Κώστας Χελιώτης, Μανώλης Ροδοβίτης,

Προπονητής:Νίκος Ζαλμάς,Μιχάλης Χατζηπέρρος

 

 

 

ΕΦΗΒΟΙ:  1οι στην    Αθήνα & 7οι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Προπονητής :Δημήτρης Τσορτανίδης)

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: 1η θέση                                    Τελική κατάταξη

Ημιτελική φάση ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΑΕΚ         3-1              1) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

Τελικός ΕΣΠΑΑΑ: ΠΑΣ – ΠΑΟ         3-0              2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

3) ΑΕΚ

Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Προημιτελική φάση

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΚ                               3-1         

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ. – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ    1-3

ΑΕΚ – ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ Γ.Σ.                            3-1

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΊΚΟΣ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ       3-0

ΠΑΙΔΕΣ: 3οι στην ΕΣΠΑΑΑ

 

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: 3η θέση

Ημιτελική Φάση: ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ           3-2

3η - 4η θέση :             Σ.Α.ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΊΚΟΣ ΑΣ   0-3

Τελική κατάταξη

1) ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ

2) ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ

3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ : 3οι στην ΕΣΠΑΑΑ & 5οι στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (Προπονητής:Γιάννης Πετρούδης)

Πρωτάθλημα ΕΣΠΑΑΑ: 3η θέση

Ημιτελική Φάση: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ                0-3

3η - 4η θέση :              ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ – ΑΟ ΠΑΛΛΗΝΗ                          3-1

 

Τελική κατάταξη

1) ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ

2) ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ

3) ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΑΣ